Adrenalin Challenge Race

Registrace jsou nyní uzavřeny

22.5.2022 - 8. ročník unikátně rozmanitého extrémního závodu

„Cítím, že žiju“Adrenalin Challenge Race - čas odhodit kravaty, zástěry a další pracovní oděvy a užít si víkend! Složení disciplín je tak unikátní a technicky náročné, že není reálné otevřít stavidla všem a spustit masovku. Ve skvělé atmosféře Tě čekají vrcholné neopakovatelné zážitky! Tohle jinde nezažiješ!
 
Adrenalin Challenge Race je unikátní extrémní závod s obrovskou rozmanitostí. Vyžaduje univerzálního závodníka a pohltí Tě celého! Vyznává fair play a nic Ti nedaruje zadarmo, během závodu projdeš těžkými fázemi, sáhneš si na dno fyzicky i psychicky, ale Ty to dáš! Emoce v cíli, nadšení ze sebe sama budou stát za to a dozvuky si v sobě poneseš ještě hodně dlouho! Pro ty nejlepší budou připravené stupně vítězů, přesto jsou vítězové všichni, kdo závod dokončí! Respekt všem! Budeš v opravdovém extrému, dáš si prostě do těla po všech stránkách. Čeká Tě obrovská rozmanitost bez hranic.
Nestačí jen rychlost, síla, vytrvalost, budeš překonávat výšky, vodu, sebe, musí Ti „jet“ hlava a budeš pod časovým tlakem, disciplíny musíš splnit v časových limitech!
 
 

Video z Adrenalin Challenge Race pro inspiraci: 

 

Propozice

Trasa a disciplíny:

V závislosti na aktuálním počasí jsou připraveny 2 varianty závodu – suchá a mokrá. Orientační znázornění tras a umístění disciplín najdeš na mapce na www.adrenalinchallenge.cz.
 

Ctíme bezpečnost závodníků, v mokrém počasí se navíc ničí pískovcová skála

 

Disciplíny suchá varianta:

1. Přeplavání Labe tam a zpět: délka cca 550 metrů, start na soutoku Labe s Ploučnicí, cíl v depu. Labe je studené a proud Ti nedá nic zadarmo!
2. Kolo: délka cca 11 kilometrů, horský terén, připrav se na stoupáky i sjezdy, start i cíl v depu, přesnou trasu najdeš na mapce níže nebo na adrenalinchallenge.cz.
3. Biatlonová střelba vleže: střílíš 5x, za každý zmařený výstřel Tě čeká 1 trestné kolo ve vyznačeném prostoru na Smetanově nábřeží.
4. Pneumatiky: 10x převrácení pneumatik – jedná se o velké pneumatiky z náklaďáku, ženy převrací pneumatiky s lehčí hmotností, v prostoru Smetanova nábřeží.
5. Orientační běh: orientační běh s 10 kontrolami v lokalitě Děčín I, start a cíl u biatlonové střelby.
6. Biatlonová střelba ve stoje: střílíš 5x, za každý zmařený výstřel Tě čeká 1 trestné kolo ve vyznačeném prostoru na Smetanově nábřeží.
7. Stroper: švihání lany obouruč nepřetržitě v délce 120 vteřin, v prostoru Smetanova nábřeží.
8. Provazový žebřík: po dokončení disciplíny Stroper jdeš vyšplhat po provazovém žebříku o délce 14 metrů na Tyršův most u depa.
9. Via Ferrata: závodníci Adrenalin Challenge Race mají vyhrazenou jednu z tras děčínské Via Ferraty, přesun na start na Labském nábřeží je individuální (běh).
10. Běh na Pastýřské stěně: čeká Tě přes 4 kilometry cross country běhu, start po dokončení disciplíny Via Ferrata, po oběhnutí Pastýřské stěny Tě čeká seběh do závodního depa, podrobná trasa na mapce níže nebo na adrenalinchallenge.cz.
11. High Jump: užiješ si volný pád z 8 metrové věže do nafukovacího polštáře v prostoru závodního depa.
12. Paddleboard: budeš pádlovat cca 200 m proti proudu Labe podél pravého břehu, kde obepluješ bójku a popluješ zpět, start i cíl pod Tyršovým mostem u závodního depa.
13. Uphill na Pastýřskou stěnu: extrémní běh do vrchu z prostoru depa na Pastýřskou stěnu, délka lehce přes 900 metrů, uff, nastoupáš 106 výškových metrů, konečně jsi u vytouženého Extreme traversu, samozřejmě zvládneš-li to v časovém limitu nejdéle 120 min. po vítězi Tvé vlny.
14. Extreme travers: přelanění kaňonu Labe z Pastýřské stěny do věže Zámku Děčín s krásným výhledem, délka 300 metrů, přes 100 m nad zemí.
15. Slanění ze zámku + doběh do cíle: průběh velice lehkým krokem po vyznačené trase z věže na zámecký parkán, odkud slaníš a následně doběhneš cca 150 metrů vyznačeným  cílovým koridorem do Cíle! Každopádně jsi vítěz!
 

Disciplíny mokrá varianta při mokrém počasí:

Závod se koná s vynecháním disciplíny Via Ferrata, což trochu zamíchá s pořadím disciplín.
1. Přeplavání Labe tam a zpět: délka cca 550 metrů, start na soutoku Labe s Ploučnicí, cíl v depu. Labe je studené a proud Ti nedá nic zadarmo!
2. Kolo: délka cca 11 kilometrů, horský terén, připrav se na stoupáky i sjezdy, start i cíl v depu, přesnou trasu najdeš na mapce níže nebo na adrenalinchallenge.cz.
3. Biatlonová střelba vleže: střílíš 5x za každý zmařený výstřel Tě čeká 1 trestné kolo ve vyznačeném prostoru na Smetanově nábřeží.
4. Pneumatiky: 10x převrácení pneumatik – jedná se o velké pneumatiky z náklaďáku, ženy převrací pneumatiky s lehčí hmotností, v prostoru Smetanova nábřeží.
5. Orientační běh: orientační běh s 10 kontrolami v lokalitě Děčín I, start a cíl u biatlonové střelby.
6. Střelba ve stoje: střílíš 5x za každý zmařený výstřel Tě čeká 1 trestné kolo ve vyznačeném prostoru na Smetanově nábřeží.
7. Stroper: švihání lany obouruč nepřetržitě v délce 120 vteřin, v prostoru Smetanova nábřeží.
8. Provazový žebřík: po dokončení disciplíny Stroper jdeš vyšplhat po provazovém žebříku o délce 14 metrů na Tyršův most u depa.
9. High Jump: užiješ si volný pád z 8 metrové věže do nafukovacího polštáře v prostoru závodního depa.
10. Paddleboard: budeš pádlovat cca 200 m proti proudu Labe podél pravého břehu, kde obepluješ bójku a popluješ zpět, start i cíl pod Tyršovým mostem u závodního depa.
11. Uphill na Pastýřskou stěnu: extrémní běh do vrchu z prostoru depa na Pastýřskou stěnu, délka lehce přes 900 metrů, uff, nastoupáš 106 výškových metrů
12. Běh na Pastýřské stěně: čeká Tě přes 4 kilometry cross country běhu, navazuješ rovnou na Uphill, tak si rozlož síly, po oběhnutí Pastýřské stěny jsi konečně u vytouženého Extreme traversu, samozřejmě zvládneš-li to v časovém limitu nejdéle 120 min. po vítězi Tvé vlny, podrobná trasa na mapce níže nebo na adrenalinchallenge.cz.
13. Extreme travers: přelanění kaňonu Labe z Pastýřské stěny do věže Zámku Děčín s krásným výhledem, délka 300 metrů, přes 100 m nad zemí
14. Slanění ze zámku + doběh do cíle: průběh velice lehkým krokem po vyznačené trase z věže na zámecký parkán, odkud slaníš a následně doběhneš cca 150 metrů vyznačeným  cílovým koridorem do Cíle! Každopádně jsi vítěz!

Datum:

Neděle 22.5.2022

Místo:

Děčín, Smetanovo nábřeží pod Zámkem Děčín. Dějištěm akce je krásná scenérie statutárního města – kaňon Labe, via ferrata, Pastýřská stěna, Zámek Děčín, podzámčí a samotná řeka Labe.Vstupní brána do Národního parku Česko-Saské Švýcarsko.

Mapa zázemí: 

Parkování:

Vyhrazené parkování pro závodníky u budovy Úřadu práce, cca 300 m od hlavního stanu Adrenalin Challenge pod zámkem a závodního depa, viz odkaz výše v mapě bod č. 2.

Akreditace:

09:30 – 10:15 v závislosti na startovní vlně, v hlavním stanu Adrenalin Challenge, v 10:30 proběhne v zázemí akce se všemi závodníky hromadná rozprava.Tvůj čas Ti pošleme v dostatečném předstihu e-mailem.

Organizace startu:

Starty budou nakonec probíhat formou intervalových startů po cca 3 minutách. První závodník odstartuje přesně v 11:30. Přesný čas tvého startu se dozvíš při prezentaci.

NOVINKA! Kapacita Adrenalin Challenge Race je omezená na max. 100 účastníků/účastnic, závodníci proto budou rozřazeni do startovních vln na základě data přihlášení a dalších faktorů, více informací a čas startu Tvé vlny obdržíš včas e-mailem. Pokud Ti vlna nebude vyhovovat, napiš nám a společně vše vyřešíme.

NOVINKA! Závod bude poprvé měřen profesionální čipovou technologií, závodníci obdrží v rámci startovního balíčku čipy na kolo a kotník. Kromě celkového času budeme zaznamenávat také cca 10 mezičasů mezi jednotlivými disciplínami, v cíli si pak můžeš porovnat, jak sis vedl. 

Podmínky startu:

Akce je určena jednotlivcům, muži/ženy. Základní podmínkou účasti je fyzická a psychická způsobilost každého účastníka. Každý závodník před začátkem akce podepíše podmínky o absolvování závodu, revers ten si buďto stáhneš na našich webových stránkách nebo to vyřešíme při prezenci před závodem. Závod se koná dle aktuálně platných epidemických opatření MZČR. Závodníci, kteří neprojdou prezencí, nemohou být připuštěni ke startu! Věkové omezení je dovršení 18 let. Pokud účastníkovi není 18 let, musí mít písemný souhlas obou zákonných zástupců, tj. potvrzený revers.

Startovní balíček:    

1. Funkční tričko Adrenalin Challenge 2022, při registraci do 11.4. garantujeme velikost uvedenou v přihlášce, později přihlášení dostanou  bavlněná trika bez garance velikosti!
2. Pitný režim
3. 2 pytle s číslem na oblečení a další věci
4. Hlídaná úschovna v depu
5. Cool 3D samolepka Adrenalin Challenge, třeba na auto …
6. Klíčenku/merč Adrenalin Challenge 
7. Čipy na kolo a na kotník
8. Startovní čísla (kolo, oblečení)
9. Budeš mít zajištěné parkování viz mapy.cz
10. Vybavíme Tě veškerým vybavením pro technické disciplíny viz níže

Co potřebuješ sebou:

1. Plavky nebo neopren, Labe bude chladné + oblečení na převlečení
2. Vlastní kolo + přilbu
3. Celoprstové rukavice na lanové disciplíny, ať se o lano nepopálíš
4. Skvělou závodní fair play náladu a morální podporu Tvých blízkých
5. Všechny blízké, fotografa, kameramana.., podpoří Tě, budete atmosféru sdílet společně

Vyhlášení vítězů:

cca v 15:30 hodin na Smetanově nábřeží

Další informace:

Na technické disciplíny Tě vybavíme veškerým materiálem, který má certifikovanou revizi, tj. slaňování, Extreme Travers, Via Ferrata, Provazový žebřík, biatlonová střelba, paddleboard – celotělový úvazek, přilbu, kladku, karabiny, malorážku, paddleboard apod.. Kolo a cyklistickou přilbu musíš mít své.
Pakliže jsi zvyklý na své lezecké vybavení, můžeš jej použít na Via Ferratě, ostatní disciplíny musíš absolvovat s naším materiálem.
Organizátor si vymezuje právo změny času prezence, disciplín a jejich sledu.

Pravidla závodu:

Minimální věková hranice pro účast v závodě je dovršení 18 let, muži/ženy
Základním pravidlem je Fair play, za porušení hrozí závodníkům diskvalifikace!
Závod probíhá za plného silničního provozu!
Start závodu probíhá ve vlnách s maximálním počtem závodníků 10, organizátor si vyhrazuje právo změny počtu závodníků ve vlně dle potřeby
Závodníci, kteří se dostanou k disciplíně Extreme Travers déle než 120 minut po vítězi dané startovní vlny, ztrácí možnost přeletět přes kaňon Labe na Extreme travers , závod jim končí.

Startovné:                        

1. vlna/do 31.1.2022 – 1 590 Kč
2. vlna/do 19.5.2022 – 1 790 Kč
 
                                 

Úhrada musí být provedena do 2 dnů od registrace, jinak je místo poskytnuto dalším zájemcům, přihláška bude stornovaná. 

Přihlášky se uzavírají 19.5.2022 ve 23:59 hod. nebo do obsazení kapacity.

 

Stornopoplatky:

30% z ceny uhrazené registrace při jejím zrušení do 25.4.2022
50% z ceny uhrazené registrace při jejím zrušení do 2.5.2022
100% z ceny uhrazené registrace při jejím zrušení do 9.5.2022
 

Další informace:

Organizátor si vymezuje právo změny času prezence, disciplín a jejich sledu. Případně  termínu akce přijde-li omezení dle aktuálně platných epidemických opatření MZČR apod.

Doprovodný program:    

Sobota – ve 12:00 otevře své brány hudební festival Labefest. Tenhle dvoudenní festival začíná už v pátek i s ohňostrojem.
Neděle – od rána startuje Adrenalin Challenge Race a Kids.

Tak nic neřeš a přijeď do DC na celý víkend!

Revers ke stažení:Plavání přes Labe tam a zpět cca 550m

Od soutoku k boji 1 u pilíře, tišinou u břehu k boji 2 a zpět k pilíři u depa. Start – soutok Labe a Ploučnice, konec - DEPO.

Kolo - cross country se slušný převýšením cca 11 km

Pastýřská stěna - 1 okruh - výběh na most, chodník, Myší díra, kostky nahoru, výjezd na Pastýřskou stěnu, menší okruh na Pastýřské stěně, přejezd přes "Červeňák" směr Jaluvčí, sjezd zpět k Myší díře, most, schody, depo. DEPO - DEPO.

Pneumatiky - převrácení velkých pneumatik

Stroper - švihání lanem obouruč

Střelba - a) střelba ze vzduchovky vleže, b) střelba ze vzduchovky vestoje

Za netrefení každého terče – penalizace cca 70 m běh. DEPO, Letní orientační biatlon.

Orientační běh - 10 kontrol v lokalitě Děčín I

Nenajde-li závodník stanoviště, nebude diskvalifikován, dostane penalizaci 15 angličáků za každé stanoviště. Letní orientační biatlon, DEPO, Žebřík.

Žebřík na Tyršův most – cca 15 m

Žebřík, ferrata.

Via Ferrata - výška stěny cca 95 m

Ferrata, DEPO Pastýřská stěna - start běhu.

Běh na Pastýřské stěně + seběh – cca 5 km

Pastýřská stěna, Most seskok.

High Jump – skok z 8 metrové věže do nafukovacího polštáře

Most, Marina pravý břeh.

Paddleboard na Labi – vytýčená trasa mezi bójkami cca 400 m

Marina, Marina (pravý břeh).

Uphill - výběh na Pastýřskou stěnu, převýšení cca 100 m

Pastýřská stěna, Etreme travers

Extreme travers – délka cca 300 m, výška cca 100 m, pouze nejrychlejších 15 závodníků

Ostatní končí a musí seběhnout dolů do cíle.

Slanění ze zámku s doběhem do cíle

Mapa disciplín sucho Mapa disciplín mokro