Zdeněk Pleva o touze vyzkoušet si nový závod a porvat se o co nejlepší umístění, řadě absolvovaných adrenalinových akcí či závodů i disciplínách, které jsou v Děčíně top lákadlem

Zveřejněno: 22.8.2021

Peloton závodníků a závodnic na letošní ročník Adrenalin Challenge Race se velmi slibně rozšiřuje a bobtná. Dalším z „odvážlivců“, jenž se přihlásil, je Zdeněk Pleva. Ten ve velmi zajímavém interview vypráví o svých oblíbených sportech, které mohl bez omezení provozovat i v době pandemie, mnoha absolvovaných akcích i touze zkoušet nové věci. A závod pod děčínskou skálou přesně tyhle parametry splňuje...

Zdeňku, letos jste se přihlásil na extrémní závod Adrenalin Challenge Race v Děčíně. Co Vás k tomu vedlo a jaká byla Vaše motivace k odeslání přihlášky?
Vyhledávám celkově zajímavé a náročné závody, tak mě Adrenalin Challenge Race zaujal, ale ještě bych jej nehodnotil slovem extrémní. (usměje se) Chci si vyzkoušet a užít další zajímavý závod, který neznám.
 
Při registraci jste prozradil, že o závodu jste se dozvěděl z Facebooku. Jak přesně? A co Vás na tom nejvíc zaujalo?
Facebook mám převážně kvůli kamarádům, kteří také závodí a účastní se nejrůznějších závodů. Tak se občas nechám inspirovat. (úsměv)
 
Budete se na závod nějak speciálně připravovat, nebo zůstanete u tradičního sportování jako v klasickém průběhu roku?
Na tento závod se nebudu nijak speciálně připravovat, zůstanu u své klasiky - plavání, kolo, běh, posilovna.
 
Jak se Vám dařilo udržovat se ve formě i v době všemožných uzávěr a omezení kvůli pandemii?
Mé sportovní zaměření je pestré, takže si vystačím venku v přírodě. Restrikce mě nijak (sportovně) neomezovaly. Pracovně to bylo mnohem horší.
 
Pojedete si závod do Děčína „jen“ užít a dobře si zasportovat, nebo máte v plánu útok na medaili a porvete se o ni?
Do každého závodu se snažím dát vše a umístit se tak co nejlépe. Takže ani tento závod pro mě nebude jiný.
 
Kolik adrenalinových akcí či závodů máte již za sebou? A jaké jste na nich oslavil úspěchy?
Účastním se nejrůznějších závodů, nejvíc mě lákají triatlony a dlouhé běhy. Pětkrát jsem dokončil Moraviamana, několikrát běžecký závod Ještěd 24, B7 (Beskydskou sedmičku), Přežití apod. Nějaké úspěchy byly, když si vše sedlo - a občas se bedna povedla.
 
Při pohledu na pestrost závodních disciplín – na kterou/které z nich se nejvíc těšíte a jsou pro Vás největším magnetem?
Nejvíc se těším na lezecké disciplíny nebo ty, které jsou spojené s výškou. Dále pak na plavání a kolo.
 
Co Vás na fotkách nebo videích z předchozích ročníků závodu nejvíc zaujalo a inspirovalo?
Koukl jsem jak na fotky, tak i videa. Zaujalo mě to, že závod je převážně na jednom místě, tudíž i pro případné diváky bude závod zajímavý.
 
Máte ve svém okolí někoho sportovně zdatného a odhodlaného, koho se pokusíte vyhecovat, aby přijel závodit společně s Vámi?
Oslovil jsem několik lidí, ale bohužel bez úspěchu. (smutně)
 
Přihlásit na závod se stále můžete na našem webu ZDE.
 
Foto: Archiv Zdeňka Plevy

Zpět na aktuality