Výsledky a echo šestého ročníku extrémního závodu Adrenalin Challenge Race

Zveřejněno: 5.9.2020

Sobota 5. září 2020 nabídla na Smetanově nabřeží (a v jeho přilehlém i o něco vzdálenějším okolí) další ročník ojedinělé akce Adrenalin Challenge. Jedním ze tří eventů byl i extrémní závod pro trénované borce a borkyně, kteří si v Děčíně sáhli na dno svých sil!

Závod celý sobotní program odšpuntoval – jeho start byl v 10 hodin, kdy všichni zúčastnění naskákali do peřejí řeky Labe... Kdo chtěl vystoupat na „adrenaliňácký“ piedestal, musel postupně v co nejlepším čase zdolat celkem 15 pestrých a rozmanitých disciplín.

A jaké disciplíny na závodníky/závodnice čekaly? Přeplavání přes Labe (tam a zpět), jízda na kole na Červený vrch, střelba (vleže), pneumatiky, orientační běh, střelba (ve stoje), stroper, provazový žebřík, via ferrata, běh po Pastýřské stěně + seběh, skok z mostu, paddleboarding na Labi, uphill - výběh na Pastýřskou stěnu, extreme travers a slanění ze zámku.

Z různých důvodů (změna termínu, zranění a další) se letos na start postavilo nakonec osm statečných a do cíle jich doběhlo sedm. Klobouk dolů před všemi. Jste opravdu dobří a ukázali jste srdce pravých závodníků/závodnic. Toho si velmi vážíme a těm nejúspěšnějším gratulujeme!

Výsledky Adrenalin Challenge Race 2020:

Muži:
1. místo: Karel Vepřek (čas v cíli 2 hodiny, 23 minut)
2. místo: Tomáš Kodydek (2 hodiny, 48 minut)
3. místo: Honza Boudný (2 hodiny, 51 minut)
4. místo: Michal Švihel (4 hodiny, 20 minut)

Ženy:
Dělené 1. místo: Lucie Erbenová a Štěpánka Podruhová (shodný čas 5 hodin, 5 minut)
3. místo: Gabriela Hampelová (mimo čas)