Vojtěch Kalous: Podobná akce se u nás zažít nedá. Navíc žijeme jen jednou a zkusit se má všechno!

Zveřejněno: 22.7.2020

Tři roky marně přesvědčoval kamarády, aby do toho s ním šli, tak se rozhodl vzít „osud“ do vlastních rukou a na Adrenalin Challenge Main Event nakonec letos dorazí sám. Řeč je o Vojtěchu Kalousovi, jenž tentokrát usedl do naší zpovědnice a (nejen) o akci samotné se rozpovídal zevrubně ze všech možných úhlů.

Vojtěchu, v září se zúčastníte již 22. ročníku Adrenalin Challenge Main Event. Co Vás k odeslání přihlášky a účasti na akci jako takové motivovalo?
Touha posunout své hranice a zažít něco nové nového, jedinečného.
 
Na akci dorazíte sám? Nebo budete mít i někoho blízkého, kdo se téhle ojedinělé adrenalinové akce pro širokou veřejnost zúčastní společně s Vámi?
Na akci dorazím sám. To je také důvod, proč se zúčastním až letos. Poslední tři roky jsem se snažil své kamarády přesvědčit, ať se připojí, nicméně nesetkalo se to s kladnou odezvou. Letos jsem se rozhodl vyrazit sám.
 
V přihlášce jste prozradil, že o akci jste se dozvěděl z vysílání stanice ČT Sport. Jak konkrétně? A co Vás na reportáži nejvíc upoutalo, že jste si řekl: Tohle si chci zkusit taky?
To už nějaký ten pátek bude, ale náhodou jsem zahlédl reportáž z akce – sestřih – a dokoukal ho do konce. A řekl jsem si, že si to někdy chci taky zkusit. A důvod? Zřejmě unikátnost akce - zaujaly mě veskrze všechny disciplíny, ale hlavně extrémní travers přes Labe.
 
Co pro Vás osobně na akci představuje největší lákadlo? Máte nějakou ideální/vysněnou disciplínu, na niž se opravdu těšíte?
Rozhodně je to zmíněný travers. (usměje se)
 
A máte naopak z nějaké respekt a mírné obavy?
Trochu obavy mám ze skoku z mostu. Tady řeknu, že toho se báli všichni z mého okolí.
 
Už jste někdy v minulosti nějakou adrenalinovou akci nebo zážitek absolvoval? Jaké outdoorové akce máte obecně v oblibě?
Nevím, jestli se to dá počítat jako adrenalinová akce, ale účastnil jsem se Gladiator Race, jinak zřejmě ničeho jiného. Co se outdoorových akcí týká, asi bych řekl běh obecně.
 
Sportujete pravidelně? A jakou aktivitu nejvíc upřednostňujete, třeba i pro rekreační sportování?
Po koroně bych neřekl pravidelně, ale rozhodně to jsou míčové sporty. Z individuálních upřednostňuji nejvíc stolní tenis, z týmových potom fotbal.
 
Co byste vzkázal směrem k váhajícím jedincům, aby se Adrenalin Challenge Main Event 2020 zúčastnili spolu s Vámi a užili si tak jedinečný den v Děčíně?
Jedná se o můj první Adrenalin Challenge Main Event, takže se těžko radí. Nejpravděpodobnější by bylo sdělení, že podobná akce se u nás zažít nedá. Nebo žijeme jen jednou a zkusit se má všechno. (dlouze se usměje se na závěr interview)
 
Foto: Archiv Vojtěcha Kalouse
 
 

Zpět na aktuality