Via ferrata se opravuje. Na Adrenalin Challenge 2018 však již bude v plným běhu!

Zveřejněno: 23.4.2018

Přípravy letošního ročníku Adrenalin Challenge běží na plný obrátky a současně s nimi probíhají i sanační práce na via ferratě, což je jedna z disciplín sobotní výzvy pro širokou veřejnost Adrenalin Challenge Main Event i nedělního extrémního závodu Adrenalin Challenge Race.

Průběžné kontroly, v jakém stavu se ferratové cesty nacházejí, provádějí odborníci během celé sezony, a několikrát již musely být provedeny zabezpečovací práce. Po skončení minulé sezony byl zkontrolován celkový stav skalního masivu.

A co se dělo na ferratě v poslední době? Například se jednalo o zajištění nestabilní opěrné zídky, která z výsledku monitoringu, jež zajišťuje odbor životního prostředí, vykazuje pohyby směrem k hraně skalní stěny. A i když opěrná zídka nebyla součástí návrhu pro zajištění narušených oblastí, její oprava je nutná k bezpečnému provozu ferraty.

Všechny cesty na via ferratě budou otevřeny od 5. května. A o dalším víkendu (12. a 13. května) už vypukne jubilejní 20. ročník Adrenalin Challenge. U toho rozhodně nesmíš chybět a ferratě dáme o tomhle víkendu co proto!

Foto: Karel Martínek

Zpět na aktuality