Tomáš Kodydek: Na Adrenalin Challenge Race je přitažlivá kombinace adrenalinových a klasických disciplín. Obzvlášť se těším na extreme travers!

Zveřejněno: 26.2.2020

Dalším z řady „odvážlivců“, kdo letos okusí ostny jedinečného extrémního závodu Adrenalin Challenge Race, je Tomáš Kodydek. Tenhle bourák ještě před úvodním výstřelem prozradil, jaké adrenalinové akce má již za sebou, jaké v nich slavil úspěchy, na co se do Děčína nejvíc těší a proč bude závod velkou zkouškou jak fyzicky, tak i psychicky.

Tomáši, v letošním roce se zúčastníte extrémního závodu Adrenalin Challenge Race. Jak moc se už nyní, s odstupem necelých tří měsíců, na závod těšíte?
Velice se těším, přijde mi to jako bezvadná věc!
 
Viděl jsem správně, že půjde o Vaši premiéru na tomto závodě?
Ano, bude to poprvé, co se zúčastním.
 
Co Vás na závodu nejvíc láká a na co se primárně těšíte?
Přitažlivá je pro mě kombinace adrenalinových a klasických disciplín. Nejvíc se těším na ferratu.
 
Co Vás vlastně ponoukalo k samotné myšlence, že se na závod přihlásíte? Uvedl jste, že jste o něm dozvěděl z Facebooku. Viděl jste tedy video, fotky nebo report ze závodu?
Určitě jsem někde viděl video. Je to velká zkouška fyzičky a psychické odolnosti.
 
Je nějaká z disciplín, případně víc z nich, která bude obzvlášť takovou třešničkou na dortu?
Asi ten let na laně (extreme travers, pozn.), to je opravdová výzva!
 
Máte už naplánováno, jak bude vypadat Vaše příprava před závodem? Bude v něčem speciální a bude se třeba postupně zvyšovat i její intenzita, jak bude závod blíž a blíž?
Připravuji se na extrémní závody komplexně celý rok, nebudu se tudíž nějak speciálně připravovat. Nebo zatím s něčím takovým nepočítám.
 
Jak často sám sportujete a jak tato Vaše komplexní příprava vypadá?
Nejčastěji se připravuji a trénuji na OCR závody typu Spartan Race a Gladiator Race.
 
Kolik adrenalinových akcí nebo závodů jste již absolvoval a jak jste si v nich vedl?
Mám 4x Endurance Trifectu složenou z Hurricane Heatů a dvě finišerské medaile Spartan Ultra Beast. Dvakrát jsem byl finišer Ještěd SkyRace a stříbrnou medaili mám taky ze štafetového závodu Sněžka - Praha v kategorii Ultra.
 
Foto: Facebook Tomáše Kodydka
 

Zpět na aktuality