Tomáš Kodydek: Byl to adrenalin od začátku do konce. Závod se mi moc líbil!

Zveřejněno: 10.9.2020

Svou premiérovou účast na extrémním závodě Adrenalin Challenge Race Tomáš Kodydek hned přetavil v cenný zisk stříbrné medaile a krátce po závodě velmi zaníceně vyprávěl, co ho v jeho průběhu nejvíc nadchlo, překvapilo, na čem je třeba zapracovat, jak náročné je porazit svého kamaráda Karla Vepřka či účasti v roce 2021.

Tomáši, právě jste proběhl cílem jako druhý muž extrémního závodu Adrenalin Challenge Race 2020. Jaké se ve Vás mísí bezprostřední pocity, dojmy a zážitky?
Určitě to pro mě byla zase jiná zkouška, než jsou OCR závody. Adrenalin to tedy byl - a to od začátku až do konce. (usměje se) Moc se mi to líbilo!
 
V čem spatřujete hlavní rozdíly tohoto závodu oproti jiným podnikům, například i proti zmíněným OCR závodům?
Já jsem tohle nikdy nešel ani netrénoval, takže to pro mě většinou byla premiéra. Ferratu, travers nebo slaňování jsem absolvoval poprvé v životě, nic z toho jsem neměl natrénováno a šel jsem naostro. Byl to takový krok do tmy.
 
Co z toho bylo pro Vás nejnáročnější?
Asi skok z mostu, volnej pád byl opravdu zajímavej. Ještě jsem ho nějak pohnojil a převrátil se na záda. Špatně jsem se naklonil, takže z toho jsem měl největší obavy. Myslel jsem si, že se bude skákat do prázdna, ale bylo tam jištění, takže nakonec dobrý. A potom travers – to je teda vejška!
 
Dá se vypíchnout něco, co Vás třeba v průběhu závodu překvapilo?
Možná trochu lépe označit trať, protože když je člověk zvyklej běžet v adrenalinu, nestíhá vnímat značení, který je daleko od sebe. To dokáže člověka zmátnout. Potom už jenom jdete podvědomě a míjíte fáborky. Je lepší, když člověk přijde a podvědomě se může soustředit a nemusí ještě vyhledávat trasu. Je to ale jen taková malá překážka navíc, ale každopádně je to potom lepší. (usměje se)
 
Jak vysoko dnešní druhou příčku ve svojí dosavadní závodní kariéře stavíte?
Druhé místo je pěkné místo, taky se mi líbí. (opět úsměv) Je to lepší než žádný umístění. Letos se závodů mnoho nekoná, jsem asi potřetí nebo počtvrtý na bedně, takže jsem rád za každý umístění. Druhý místa mám celkově asi čtyři, první jsem vybojoval s týmem, s nímž jsme běželi; ale sólo zlatou medaili jsem snad nikdy nevybojoval.
 
Tak třeba příští rok na Adrenalin Challenge Race 2021.
No, Matese (Karla Vepřka, pozn.) asi neporazím, je to můj kámoš a ten běhá hodně. Uvidíme, ale všechno je možný!
 
Naopak to pro Vás může být ta nejlepší motivace se hecnout a sesadit Karla z trůnu.
Možná jo. Já už s ním bojuju na Spartanovi, Gladiatorovi, takže je potřeba snažit se ho porazit na jiném závodě. On je dobrej! (usměje se)
 
Co nějaká oslava stříbrné medaile, máte ji v plánu?
Něco málo, ale my nepijeme. Takže si dáme nějakej dobrej oběd nebo večeři po cestě zpátky, možná jedno pivo, to je zdravý na zapití.
 
Foto: Vojtěch Mervart

Zpět na aktuality