Světový rekordman Danny Menšík na Adrenalin Challenge 2017!

Zveřejněno: 26.4.2017

Pořádná třešnička na dortu nedělního doprovodného programu letošního ročníku Adrenalin Challenge - slackline přes kaňon Labe a její přechod do věže zámku v podání světového rekordmana Dannyho Menšíka! Říše snů, matrix?? Na jeho jedinečné číslo se můžeš těšit v neděli odpoledne, tohle nemůžeš propásnout!

Danny je jednadvacetiletý profesionální slackliner z Prahy. S tímto odvětvím začal „koketovat“ před šesti lety, v současné době se specializuje primárně na lajny ve velkých výškách, tvz. „highline“. Danny se řadí mezi světovou špičku, což podtrhuje fakt, že je držitelem světového rekordu v highline!

Kromě lajn je také vášnivým lezcem, miluje hlavně lezení po vlastním jištění a do Labáku jezdí též velmi rád. Aktuálně se zaměřuje na náročné lajny vysoko v horách. Za sebou již má projekty v rakouských, francouzských i italských Alpách, Tatrách nebo Číně.

Dannyho největšími úspěchy v letošním kalendářním roce jsou zdolání 140m highline na masivu Aravis ve Francii (více podrobností TADY).

V roce 2016 zapsal tento borec světový rekord v highline 1020 metrů v Aiglunu ve Francii (o tomto sukcesu bylo více napsáno ZDE). Dále se zúčastnil také highlinu v národním parku Shen Xian Ju v Číně (video TADY).

Rok 2015 vynesl Dannymu světový rekord v highline 469 metrů v Gorges de la Jonte ve Francii (video: ZDE). Byl také hostem na největším festivalu outdoor sportů ve Francii (Natural Games).

V roce 2014 se účastnil expedice za prvními highline na Islandu (video TADY) a zdolal také 110 metrů dlouhý alpský highline v Höchkonig v Rakousku (video ZDE).

Zpět na aktuality