Šárka Kohoutová o těšení se na Adrenalin Challenge Main Event i Kids, vytoužených disciplínách, potřebě adrenalinu k životu a hecování českých i zahraničních kolegů z práce

Zveřejněno: 12.3.2018

Přihlásila svůj tříčlenný tým na Adrenalin Challenge Main Event a jako bonus „přihodila“ i svou tříletou Karolínku na Adrenalin Challenge Kids. Řeč je o milovnici pestré škály adrenalinových aktivit Šárce Kohoutové, s níž byl i rozhovor jako jedna velká jízda!

Šárko, jako tříčlenný tým se zúčastníte letošního ročníku Adrenalin Challenge Main Event. Proč jste se na akci rozhodli přihlásit a co Vás na ní nejvíc láká?
Akce jsem se měla účasnit již před dvěma roky, ale nakonec to neklaplo, takže od té doby o tom přemýšlím. Loni se mi nepodařilo dát dohromady tým lidí ani zajistit hlídání, letos se už má dcera bude účast akce pro nejmenší (Adrenalin Challenge Kids, pozn.). Nejvíc nás lakají nabízené aktivity, které si jinak člověk snadno nevyzkouší, také pohodově strávený čas s přáteli a okolí akce, které se krásou přírody jen tak něčemu nevyrovná.

Jak jste se o samotné akci dozvěděli?
O akci jsem poprvé slyšela od kamaráda a zároveň kolegy v práci dva roky zpátky, kdy začal dávat dohromady svůj tým. Nicméně nakonec jsme se nezúčastnili, protože jedna členka týmu byla zraněná a nemohla nastoupit.

Jak jsi zmínila, zaujalo nás, že jsi na Adrenalin Challenge Kids přihlásila také tříletou Karolínku Jelínkovou. Plánujete tedy strávit příjemný víkend na severu Čech se správnou dávkou adrenalinu?
Přesně tak. (usměje se) Uvidíme, jak to Carol chytne, nebo ne. Však o nic nejde, ale snad uvidí motivaci v mamince a dalších dětech a alespoň to zkusí. Zároveň je v okolí akce překrásná příroda a spousta míst, která plánujeme navštívit.

Na jaké disciplíny se Ty osobně nejvíc těšíš? A na které zbytek týmu, jestli jste se o tom spolu bavili?
Já osobně se nejvíc těším na skok z mostu a provazový žebřík, což jsou aktivity, které jsem dosud ještě nevyzkoušela. U zbytku týmu vedou ferraty a extreme travers. Jeden člověk z týmu se dokonce bojí výšek. (usměje se) Ale těší se, že překoná svoje limity a doufám, že když bude jištěný, tak to psychika zvládne v pohodě. A když ne, tak se svět také nezboří. (opět úsměv)

Jsi obecně člověk, který vyhledává v životě adrenalin a potřebuje ho, aby se udržoval v určité „provozní teplotě“?
Rozhodně ano! Čím víc má člověk sedavou a psychicky náročnou práci, tím víc si to potřebuje někde kompenzovat, to je alespoň můj názor. I proto asi potkávám spoustu lidí z oblasti IT právě jako lezce na horách, na wakeboardu, kitesurfu, paraglidingu... Já osobně už bohužel nemám po narození dcery na tyto koníčky tolik času, ale jak je větší, zase se do toho dostávám a snažím se ji brát s sebou, když to jde...

Místo lezení a ferrat zatím hodně chodíme (nejen) po horách, ale to vše přijde časem... V létě je rozhodně mým nejoblíbenějším sportem wakeboarding, v zimě se teď učí prcek lyžovat (a já po letech též) a časem přejdeme ke snowboardingu. Adrenalin k životu potřebuji, jinak se dostávám do nálady, ve které mě rozhodně nechcete potkat. (úsměv)

Jak se na akci pro malé bombarďáky malá Karolínka těší? Je živelná a tudíž si každou z discplín užije naplno?
Zatím je to pro ni překvapení, nicméně pilně trénujeme na umělé lezecké stěně i venku, aby se v plánovaných disciplínách úplně neztratila. Myslím si, že až uvidí děti kolem sebe a mne samotnou, jak se účastníme, tak určitě nadšená bude. Je to malý ďáblík, do ničeho ji ani náznakem nedokáži (a ani nechci) nutit, takže klidně počítám s tím, že se nebude chtít účastnit, ale je taky možné, že nás nakonec překvapí super „výkonem“. (usměje se)

Máš v plánu hecnout někoho ze svého bližšího i vzdálenějšího okolí, jestli by se některé ze tří víkendových akcí (Adrenalin Challenge Main Event, Race nebo Kids) nechtěl taky zúčastnit?
Určitě ano! Chystáme se vykopnout komunikaci na naše kolegy, jelikož jsme hodně mladý a akční kolektiv a spoustu lidí by to mohlo zajímat – zároveň máme ve společnosti velké množství cizinců, takže by se o podobných eventech asi ani nedozvěděli. Zároveň jsem už obepsala pár známých, kteří bydlí v blízkém okolí akce, a přesto že se zatím nikdo nechce aktivně účastnit (ale přijdou fandit), takže někteří již přihlásili své ratolesti.

Foto: Archiv Šárky Kohoutové

Zpět na aktuality