Rozhovor se sedmým ze sedmi statečných/vyvolených – Lukášem Krausem

Zveřejněno: 7.5.2015

Sedmým a závěrečným zpovídaným účastníkem ACHR je Lukáš Kraus:

Lukáši, co Tě přimělo přihlásit se do Adrenalin Challenge Race (ACHR) a účastnit se ho jako jeden ze sedmi statečných?
Debata s Igorem (Bayerem), je to snad ještě větší nadšenec než já - a tak nebylo těžké se navzájem motivovat.

Co je pro Tebe na této akci největším lákadlem a na kterou z disciplín se nejvíce těšíš?
Vyzvěděl jsem, jak bude závod probíhat, a to, že se program změnil, mě na jednu stranu mrzí, ale stále je tam toho dost, na co se těšit - celý závod. (úsměv) Největší lákadlo je travers, ferrata a slanění!

Je naopak nějaká disciplína, ze které máš respekt?
Připravil jsem si speciální plavky, jsem zvědavý na teplotu vody a proud. Největší respekt mám ale samo sebou z traversu - a přiznám bez mučení, že závěrečný běh ve mně moc pozitiv nezanechal. (rozesměje se) Přeci jenom naběhal jsem toho tolik, že už vás ten běh prostě a nějak bolí. (opět úsměv)

Jak probíhá Tvá příprava a tréninky na ACHR?
Standardně, udržuji se celoročně, tak se těším, jak mě závod prověří!

Jaké adrenalinové akce sis již vyzkoušel a absolvoval? Která z nich Tě nejvíce zaujala a proč?
Má basketbalová kariéra mi moc prostoru na adrenalinové akcičky nedovolila, a tak doháním, jak můžu. (usměje se) ACHR má sice letos premiéru, ale vychází z prvků dosavadní akce. Kolika ročníků předcházející akce ses zúčastnil? Ani jedné, ale ročníky jsem díky Igorovi sledoval. Za Děčín jsem hrál basket, a tak mě Igorovy aktivity nemohly minout. Ale přeci jenom s aktivní karierou basketbalisty jsem se rozloučil celkem nedávno, tak jak jsem psal výše, není zrovna snadné takové dvě aktivity nakombinovat.

A jakou profesi vykonáváš v osobním životě?
Nyní jsem hrdý otec půlročního juniora a pracuji u Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje na Operačním a informačním středisku.

Děkujeme i Lukášovi za rozhovor, který tak uzavřel náš „anketní“ seriál rozhovorů s účastníky premiérového ročníku extrémního závodu Adrenalin Challenge Race. Bude pro bývalého ligového basketbalistu platit šťastná sedmička? Nebo závod najde jiného krále? Všechny tyto tajenky společně rozluštíme v sobotu 9. května 2015!

Zpět na aktuality