Rozhovor s pátým ze sedmi statečných/vyvolených – Michalem Jonákem

Zveřejněno: 4.5.2015

Pátým účastníkem premiérového ročníku extrémního závodu Adrenalin Challenge Race, který usedl do naší zpovědnice, je Michal Jonák:

Michale, co Tě přimělo přihlásit se do Adrenalin Challenge Race (ACHR) a účastnit se ho jako jeden ze sedmi statečných?
ACHR se mi jako akce dost líbí. Když se mi dostalo pocty účastnit se jako jeden ze sedmi statečných prvního kola elitního adrenalinového závodu, a tím se prezentovat, byl sem nadšený. Jsou tu disciplíny, které si jinde nezkusím a na které se těším.

Co je pro Tebe na této akci největším lákadlem a na kterou z disciplín se nejvíce těšíš?
Pro mě je jednoznačně největším lákadlem přelanění přes řeku Labe. Na tuto disciplínu se i nejvíce těším. Jet 100 metrů nad zemí do asi 300 metrů vzdálené věže na zámku přes řeku je nářez. Nikde jinde se něco podobného totiž moc vyzkoušet nedá. Rád bych si dal i jízdu na vodním skútru a skoky z mostu - prostě si zařvat a skočit. A ferrata na Pastýřské stěně je výborná sama o sobě. Je naopak nějaká disciplína, ze které máš respekt? V Labi bude určitě studená voda, (rozesměje se) takže při plavání mi asi bude zima - a navíc nejsem moc běžecký ani kolový typ, ale zakousnu se do toho, půjdu do toho srdcem!

Jak probíhá Tvá příprava a tréninky na ACHR? Studuji protivníky - na facebooku hodnotím slabé a silné stránky. Začal sem trochu chodit běhat a vyrazil sem letos poprvé na kolo. Hlavně se připravuji psychicky – v noci nespím a pořád si odkopávám peřinu. Promýšlím co a jak, a zaplatil sem si (večeří + příslibem svačiny) podpůrný tým na vlastní závod. Nakoupil sem i tejpy a hřejivky. Minulý víkend sem byl omrknout terén na ferratě.

Jaké adrenalinové akce sis již vyzkoušel a absolvoval? Která z nich Tě nejvíce zaujala a proč?
Účastnil jsem se soutěžních akcí Uhelný muž pořádaných každoročně ve Varvažově, navíc působím jako instruktor na Kurzech Přežití, jezdím do skal a do hor a mám firmu na Bezpečnostní Ochranné a Detektivní Služby. Takže adrenalinu mám požehnaně. Zaujme mě vždy každá akce, které se účastním, snažím si vše užít. Těžko porovnávat, která akce mě zaujala nejvíce, každá má něco do sebe.

ACHR má sice letos premiéru, ale vychází z prvků dosavadní akce. Kolika ročníků předcházející akce ses zúčastnil?
Zatím mi práce nikdy nedovolila účastnit se.

A jakou profesi tedy vykonáváš v osobním životě?
Vedu bezpečnostní agenturu (BODS) a působím jako instruktor na Kurzech Přežití.

Děkujeme za rozhovor a držíme i Tobě palce, aby se ti v závodě dařilo. Jak uspěje mezi silnou konkurencí vedoucí bezpečnostní agentury a instruktor na Kurzech Přežití? Ukáže se právě on jako nejzdatnější závodník a stane se vítězem prvního ročníku ACHR?

Zpět na aktuality