Rozhovor s mužem číslo 2 Adrenalin Challenge Race 2017, Jirkou Siládim

Zveřejněno: 20.6.2017

Pouze jediný muž ho předstihl o necelých 19 minut, obhájce vítězství František Rychnovský. Druhou příčku v extrémním závodě Adrenalin Challenge Race 2017 dokázal v čase 2:43:06 vybojovat Jirka Siládi. Jaké měl člen Vodní záchranné služby ČČK Ústí nad Labem v cíli pocity? Co pro něj bylo nejtěžší a naopak nejpříjemnější? A jak se vyrovnal se specifičností počasí?

Jirko, jaké jsou Tvé prvotní pocity po skončení závodu?
Velká úleva, ta přišla už před slaněním. Potom už to bylo dobrý, protože jsem věděl, že přelanění je odpočinek. Už jsem se jednou Adrenalin Challenge (Main Event, pozn.) účastnil, ještě když závod AC Race nebyl. Jinak pocity mám opravdu pěkný, navíc tím, že se zase udělalo hezký počasí, tak vše klaplo.

Jestli hádám správně, tak z Tvých slov cítím, že sis závod opravdu užil!
Závod jsem si užil, ale taky jsem se trošku natrápil, to zase nemůžu říct.

A co pro Tebe osobně bylo nejnáročnější?
Pro mě ten bike (kolo – cross country). Byl nejhezčí, ale asi nejnáročnější.

Naopak, kterou z disciplín, respektive disciplíny bys vyzdvihnul jako ty, které Tě nejvíc zaujaly a bavily?
Nejpříjemnější je skok z Tyršova mostu, docela se mi líbila střelba – přišlo mi to už takový na úrovni, slušný zbraně. Moc jsem toho v životě nenastřílel, tak to se mi líbilo. Orieňták byl pěkně postavenej.

Už jsi nakousl téma počasí. Bylo trochu jako na houpačce. Jak ses s tím popasoval?
Ano, bylo aprílový. Začátek na kole byl výživnej, myslím, že to bylo ztížený, já jsem pořád koukal dolů, protože se to pekelně klouzalo. Několikrát jsem si taky dal na „hubu“, pak se udělalo hezky a do cíle už bylo sluníčko, takže super.

Když závod porovnáš s jinými, kterých ses účastnil, v čem byl specifický, zajímavější či odlišný?
Asi tou všestranností, tenhle závod sdružuje hodně zajímavých disciplín dohromady. To spojení je asi dobrý, kdybych měl jet jenom na kole, tak by mě to asi tolik nelákalo, jako právě tohleto.

Jirka Siládi (vlevo) s trofejí, medailí a diplomem za druhé místo na AC Race 2017
Foto: Kryštof Kalina

Zpět na aktuality