Radovan Balský o absolutní svobodě v cíli, prožitcích z jedinečnosti traversu, povedeném mixu disciplín i překonání očekávání

Zveřejněno: 22.7.2022

Ryzí adrenalin, přesně tohle sousloví sedělo na Radovana Balského, z něhož emoce po proběhnutí cílem letošního ročníku závodu tryskaly na všechny světové strany. Borec, jenž startoval s číslem šest, symbolicky na stejné příčce závod dokončil, a to v čase 03:15:56,50. A právě záhy po skončení závodu také usedl do naší zpovědnice, kde o jeho průběhu i zákrutách s nadšením vyprávěl.

Radovane, jaké pocity, dojmy a prožitky se ve Vás mísí bezprostředně po doběhnutí do cíle extrémního závodu Adrenalin Challenge Race 2022?
Absolutní svoboda, radost a neohroženost. (usměje se) Takhle bych to shrnul, je to super, člověk si sáhne na dno. Nejkrásnější ze všech adrenalinových disciplín byl travers a high jump, kdy člověk letí vzduchem. Tím, jak je to všechno proložené fyzickou námahou, tak uphill jde člověk už víceméně po čtyřech. (rozesměje se) Bylo to krásný a závod všem doporučuju!
 
Předčil tedy samotný závod Vaše očekávání?
Určitě ano! Moje doporučení je, ať si to každý vyzkouší. Je to lepší než sedět doma u televize.
 
Co jste si v průběhu závodu nejvíc užil? Co byste ze svého pohledu primárně vyzdvihnul?
Musím ještě jednou zmínit travers, to bylo skoro jako volnej pád, byla tam cítit neskutečná svoboda. Člověk v tu chvíli vnímá okamžiky na sto procent. Je to nádherný!
 
Co bylo naopak nejnáročnější? Kdy jste pocítil únavu, křeče nebo krizi v průběhu závodu?
Já jsem to pokazil při běhu kolem „Pastýřáku“, ztratil jsem se a seběhl u zoologické zahrady. Bohužel jsem přehlídnul jedno značení a do toho mě chytly křeče do pravý nohy, začala mi vypínat. Ale říkal jsem si, že to nemůžu vzdát, tak jsem na chvilku zastavil. Potom jsem se musel vrátit a najít zase správnou cestu. Tam jsem tedy bohužel ztratil trochu času.
 
Vyhovovala Vám osobně kombinace technických a silových disciplín, kterou Adrenalin Challenge Race nabízí?
Určitě jo, disciplíny jsou dobře namíchaný. Člověk pořád dělá něco jinýho, závod je opravdu skvělej!
 
Pokud byste tento závod mohl porovnat s jinými adrenalinovými či obdobnými akcemi, v čem spatřuješ jeho odlišnost či specifičnost?
Závod je jedinečnej variabilitou a disciplínama, který účastníci absolvují. Je tam svým způsobem triatlon, ale taky určitý vzrušení, který tomu dává úplně jinej nádech.
 
Letos šlo o Vaši premiéru a ne zároveň o derniéru na Adrenalin Challenge Race? Budete mít motivaci se příští rok znovu postavit na start?
Jednoznačně ano, chci si tenhle parádní závod zopakovat!
 
Foto: Jakub Nedbal
 

Zpět na aktuality