Představujeme realizační tým – David Hronek – generál Adrenalin Challenge Race

Zveřejněno: 9.5.2017

Extrémní závod Adrenalin Challenge Race povede letos osoba nejpovolanější s mnoha zkušenostmi z předchozích ročníků jak „klasického“ Adroše, tak i dvou testovacích ročníků „Racu“, jichž se aktivně zúčastnil a obsadil při nich shodně sedmou příčku. V poutavém interview se mimo jiné dočteš, jak se David na novou „životní“ roli připravuje, jaké všechny otěže drží ve svých rukou i jak originálně zve poslední váhávé závodníky.

Davide, letošní ročník Adrenalin Challenge Race povedeš jako ředitel Ty. Pověz, jak Ti byla tato funkce svěřena? A jak moc Tě důvěra potěšila?
V tomto případě platí ono pověstné: jako slepý k houslím. (úsměv). A tak doufám, že důvěru ve mne vloženou nezklamu. Ještě jedna rada: když vás Igor (Bayer, guru celého AC, pozn.) pozve na kávu nebo zelený ječmen, bez práce z toho nevyváznete. (opět úsměv)

Co konkrétně neseš aktuálně jako ředitel AC Race na svých bedrech a co všechno máš v kompetenci?
Prvně jsem rád, že se taková akce uskutečňuje v Děčíně.

Já si to moc nepřipouštím, no vlastně já ani nevím co všechno skončí na mých bedrech či na hlavě. Věřím, že díky zápalu a nadšení celého týmu bude těch věcí k řešení co nejméně. Já jsem totiž hrozný lenoch, proto jsem nabídku být ředitelem AC Race s radostí přijal, protože to znamená, že nemusím závodit.

Dokážeš říct, co, respektive které úkoly či disciplíny jsou organizačně nejnáročnější?
Na to se těžko hledá odpověď, travers a ostatní lanové disciplíny mají náročnou přípravu a vyžadují odborný dohled, kolo, „orienťák“ a biatlon jsou zase náročné na koordinaci v samotném průběhu závodu.

Ty sám jsi dlouholetým účastníkem Adrenalin Challenge Main Event a aktivně ses zúčastnil i prvních dvou testovacích ročníků AC Race. Pomohly Ti právě obě tyto zkušenosti při zařizování všech věcí v pozici ředitele AC Race?
Ano.

V čem konkrétně?
Chceme, aby byl závod výjimečný, jak disciplínami, ale také atmosférou a prostředím, kde se „závoďáci“ budou pohybovat.

Na co konkrétně bys závodníky, kteří ještě váhají, na závod nalákal? Na co speciálního a bombastického se mohou těšit?
Nic takového jinde v Čechách nezažijete. Sbalte se a přijeďte... Nebudete litovat, nic nenahradí ten pocit v cíli.

Naším přáním je, abyste nás v průběhu závodu proklínali, adrenalin vám stříkal z uší a dařilo se Vám posouvat Vaše hranice. V cíli pak spousty endorfinu a chuť přijet i na další ročník.

Foto: Kryštof Kalina

Zpět na aktuality