Petr Aberle o krásném a náročném závodu, zákoutích jednotlivých discplín i jejich mixu, krizi na ferratě i motivaci a hecování do příštího ročníku

Zveřejněno: 10.10.2022

Úplně prvním registrovaným závodníkem na Adrenalin Challenge Race 2022 byl Petr Aberle, jenž o závodu dostal echo od bombarďáka Karla Vepřeka. V našem předzávodním interview přiznal, že jej láká skladba disciplín, mluvil o komplexním zapojení závodníka i motivaci dokončit závod se ctí. Soudě dle jeho pozávodních slov se mu všechno do puntíku splnilo - a navrch přihodil i velmi slušné umístění, když cílem proběhl na 9. příčce v čase 03:38:30,35.

Petře, popište mi svoje prvotní a bezprostřední dojmy či pocity po protnucí cílové pásky závodu Adrenalin Challenge Race 2022 (rozhovor vznikl krátce po jeho skončení, pozn.).
Ráno jsem se probudil a přemýšlel jsem, jestli do toho vůbec mám jít. Proběhnutí cílem bylo úplně úžasný! Byl to krásnej a náročnej závod, je to opravdu adrenalinová výzva. Fakt se mi to neskutečně líbilo!
 
Dokážete vyzdvihnout, co se Vám v průběhu závodu nejvíc líbilo? A kterou disciplínu jste si nejvíc užíval?
Poprvý v životě jsem si vyzkoušel orientační běh, takže to byl docela mazec. Díky tomu, že jsem rekreační plavec, tak jsem se ohromně bál první disciplíny (plavání v Labi). Ta nakonec dopadla úplně suprově. Jinak to byly, dá se říct, víceméně očekávatelný věci, který si občas člověk může někde vyzkoušet. Ale díky kombinaci všech patnácti disciplín je to úplně neskutečnej závod!
 
Takže i Vám vyhovovala kombinace silových a technických disciplín?
Jojo, bylo to naprosto dokonalý. To právě vyžaduje, aby člověk nebyl „jenom“ běžec, cyklista nebo plavec, ale opravdu to chce zapojit úplně všechno. Hlavně to chce zapojit hlavu, aby se člověk „neodpálil“ na začátku a pak ke konci při uphillu tam někde padnul vysílením.
 
Přišla na Vás někdy v průběhu závodu krize, případně náročnější okamžik?
Řekl bych, že to bylo možná po ferratě, chvilkama jsem toho měl docela dost. Je fakt, že to první stoupání jsem si tam v klidu vyšel, potom jsem se rozhejbal a už se to dalo.
 
Čím se po úspěšném dokončení závodu odměníte?
Určitě si dám pivo a nějakou pořádnou „prasárnu“. Vyjím ledničku, protože po tomhle si to zaslouží pořádnou odměnu. (rozesměje se)
 
Zníte hodně nadšeně a spokojeně. Máte tedy velkou chuť a motivaci příští rok přijet znovu?
Uvidíme, co a jak bude, jestli bude sloužit zdraví. Člověk přeci jenom v tomhle věku musí první koukat na zdraví. Ale pokud to všechno klapne, tak by stálo za to si to zopakovat. Člověk už trošku ví, do čeho by šel. Doporučuju každýmu, kdo trochu sportuje, opravdu to stojí za to!
 
Je obrovská škoda, že je tady relativně málo startujících. Přihlašoval jsem se hodně brzo, a jak jsem říkal, dneska ráno jsem se probudil a přemýšlel jsem, jestli do toho vůbec jít, protože jsem z toho měl upřímně strach. Ale je to nádherný – a pokud do toho člověk jde hlavou, není zbrklej a bláznivej, tak to jde krásně dát.
 
Foto: Jakub Nedbal
 

Zpět na aktuality