Mia Amálka Švandrlíková: Nejvíc jsem si užila minitravers!

Zveřejněno: 28.5.2023

Vidět malé nezbedníky, jak s radostí a úsměvem na tváři zdolávají jednu disciplínu za druhou a svou výzvu Adrenalin Challenge Kids plní se vší parádou, je úžasné. Stejně jako když poprvé v životě poskytují rozhovor.

Miuška právě zdolala dvě za sebou jdoucí disciplíny minitravers a síť a hned přiznala, že jí to na akci moc baví. A ani na chvilku nezaváhala, která disciplína ji zaujala. „Nejvíc jsem si užila lanovku,“ jak slangově většina dětí říká právě minitraversu.
 
„Nene, nebála jsem se,“ hrdě prohlásí tahle čtyřletá účastnice, že při letu jí žádné obavy nesvazovaly, naopak si jízdu maximálně užívala. To bylo možná částečně dané i tím, že na akci se letos nepředstavila poprvé, ale už patří mezi ostřílenější mazáky. „Byla jsem tady už loni. Ale nevěděla jsem, co všechno tady letos budu dělat,“ řekla s trochu ostýchavým úsměvem na tváři.
 
Všech deset přichystaných disciplín pro děti mělo svou zajímavost a raritnost. Miuška vypíchla, že ji zaujal i bosonohý chodník. „Bylo to hezký. Šišky mě bolely, ale písek byl příjemnej,“ shrnula svou cestu touto disciplínou, která pro zájemce na Mariánskou louce zůstala ještě několik dnů po akci.
 
Malou sympatickou slečnu na Adrenalin Challenge Kids doprovázela její maminka, která se ovšem po vzoru své dcery na velký travers pro dospěláky z Pastýřské stěny do věže děčínského zámku neodvážila. A Miuška se ji dle svých slov ani nesnažila přesvědčit. „Nene, nezkoušela jsem to,“ pronesla. Protože by se maminka bála? „Ano,“ neváhala ani na vteřinu s odpovědí a úsměv si na její tváři pohrával i s paprsky sluníčka, které letos celou akci lemovalo.
 
Při loučení Miuška přiznala, že hned po našem rozhovoru se chystá na zdolání provazového žebříku. A musíme uznat, že jej vylezla hladce a bez sebemenších zádrhelů...
 
Foto: Rostislav Málek

Zpět na aktuality