Mc Kajak o zahřívacím kole, nadšení z účasti dětí, respektu k závodníkům i touze vyzkoušet extreme travers

Zveřejněno: 21.2.2019

Nedělní program Adrenalin Challenge 2019 znovu okoření svou účastí a freestylovou show oblíbenej moderátor Mc Kajak. V naší zpovědnici odpovídal na pestrou škálu dotazů. Hned na úvod přiznal, že na letošní ročník se moc těší, a následně rozvedl důvody, proč tomu tak je. A jaký nejsilnější vzpomínky a zážitky má z let předcházejících? Je toho opravdu hodně!

Kajaku, letos budeš opět moderátorem nedělního programu Adrenalin Challenge. Pověz, jak se na to těšíš?
Ahoj, zdravím. Samozřejmě že se moc těším, ani nevím, po kolikáté to letos bude, ale také se to blíží nějakému pěknému číslu. (smích)

Neděle bejvá pořádně nadupaná. Závod, výzva pro malý bombarďáky, doprovodnej program... Jak těžký je tohle všechno zvládnout na jeden zátah?
Beru to jako zahřívací kolo a kontrolu fyzičky po zimní přípravě. (rozesměje se) Během roku mě totiž čekají akce, které jsou dvou i třídenní - a v podstatě jsem na nich víc jak osm hodin za mikrofonem. Takže Adrenalin Challenge je opravdu „jen“ rozcvičkou.

Co Tě dokáže nejvíc dostat do varu? Jsou to závodníci a jejich top výkony nebo nadšený děti zdolávající jednotlivý disciplíny?
Přesně tak, jsou to ti nejmenší, kteří mě vždycky dostanou svým nadšením, zápalem, bojovností a chutí dát do svého sportovního výkonu úplně vše. (usměje se) Jsem sám rodičem dvou malých ratolestí a moc se těším, až je budu moct podpořit přímo na Adrenalin Challenge Kids. (opět úsměv)

Právě o Adrenalin Challenge Kids byl loni obrovskej zájem, navyšovali jsme kapacitu na 120 dětí a stejně se i po tom hlásili další zájemci. Letos je už taky přihlášeno hodně dětí. Na co bys případný zájemce nálakal?
Myslím, že Adrenalin Challenge je tak známý podnik, že na severu Čech již nemá cenu kohokoliv přesvědčovat o tom, že je to super akce. Důležitější je dostat všechny děti na jakoukoli akci, kde budou rozvíjet pohybovou motoriku a získají vztah ke sportu, tréninku, disciplíně a hlavně smysl pro fair play. A právě k tomu všemu si mohou již v útlém věku přičichnout právě na Adrenalin Challenge Kids.

A co u závodníků - chováš k nim velkej obdiv a respekt za to, jak náročnou směsici disciplín musí zvládnout? Jakejma slovama hecneš případný váhavý střelce, aby se přihlásili?
Respekt, to je to správné slovo. Například Adrenalin Challenge Race je opravdu drsný závod, kde záleží na Tvojí fyzické přípravě a kde rozhoduje, jak hodně chceš vyhrát! A slova pro váhající? Myslím, že v upoutávce na Adrenalin Challenge jsem jim to jasně řekl: Jestli jsi namakanej, tak tuhle výzvu dej. (pousměje se)

Doprovodnej program loni okořenili Luky a Mišo se svojí trickline show a Danny Menšík znovu na první dobrou přešel nejdelší highline v ČR dlouhou 260 metrů z Pastýřské stěny do věže děčínského zámku. Jak se Ti tenhle výkon líbil a taky se Ti při něm doslova tajil dech?
Mno dech se mi netajil, páč jsem většinou hecoval publikum, ať kluky a Dannyho podpoří. Co mě ale potěšilo, že Danny všechno celou dobu slyšel a hodně si cenil toho, jak ho diváci podporovali - a o těch dvou „bláznech“, co předváděli na krátké lajně, ani nemluvím.

Při jejich vystoupení se utvořilo super pouto jejich freestyle triků a naší freestyle produkce - společně s DJ Decksterem a Travisem jsme opět v Děčíně ukázali něco nového.

Máš Ty osobně rád adrenalin? A vyzkoušel sis nějakou z disciplín v rámci Adrenalin Challenge?
Ajaj, tak s adrenalinem jsem v podstatě vyrůstal. Možná už jsem to říkal, ale jsem Kajag, protože jsem se již od dětství věnoval divoké vodě, slalomu na ní, pak rodeu na divoké vodě a raftingu - a s tím byla spojena spousta dalších adrenalinových aktivit. (smích) V rámci Adrenalin Challenge jsem žádnou disciplínu nezkusil, ale paddleboard je můj věrný přítel, to je tak vše. (úsměv)

Chtěl bych si určitě vyzkoušet extreme travers, nikdy jsem neměl čas to s hlavním organizátorem/guru celého Adrenalin Challenge Igorem Bayerem probrat. Tak třeba bude číst tenhle článek a přijde nějaká nabídka na moderování seshora. Uvidíme. (opět se usměje)

Foto: Jiří Knejp

Zpět na aktuality