Martin Honíšek o silném pocitu v cíli, skvělé organizaci, krizích v průběhu závodu, krásném prostředí pro závodu i mixu disciplín

Zveřejněno: 19.7.2022

Kulatou desátou příčku obsadil na letošním ročníku Adrenalin Challenge Race Martin Honíšek, jenž do cíle doběhl v čase 03:39:57,46. Svou závodní premiéru pod děčínskou skálou si velmi pochvaloval a ve svých odpovědích vyzdvihl celou řadu pozitiv, která v jeho průběhu shledal.

Martine, letos poprvé jste se představil v Děčíně na extrémním závodě Adrenalin Challenge Race. Jak svou premiéru, při níž jste obsadil konečné desáté místo, hodnotíte? Splnil závod Vaše očekávání v náročnosti i zajímavosti?
Závod rozhodně splnil všechno, co jsem očekával, a také víc než to. Bylo to náročné, ale o to víc byl silnější pocit po ukončení závodu.
 
Co se Vám na závodu nejvíc líbilo a rád byste to vyzdvihnul?
Organizace a příjemní lidé, kteří rádi se vším pomohli.
 
S jakými cíli a ambicemi jste vlastně do závodu šel?
Rozhodl jsem se začít léto „naplno“ a zvolil jsem si pro to právě tuhle adrenalinovou výzvu. Za cíl jsem si nedal konkrétní umístění, ale hlavně pocit úplného vyčerpání, který se nejednou během závodu dostavil.
 
Která disciplína byla pro Vás nejnáročnější a v rámci jejího plnění jste si pořádně máknul?
Byly to kondiční disciplíny – na prvním místě běh (+ uphill) a následně také jízda na kole do kopce.
 
A kterou jste si naopak nejvíc užíval? Byl to travers, který patří dlouhodobě mezi největší lákadla?
Určitě to byla kombinace dvou posledních disciplín, traversu a následného slanění, jelikož právě k lezení mám silný vztah.
 
Přišla na Vás ​v průběhu závodu menší či větší krize, kdy jste si musel chvíli odfrknout a chytnout „druhý dech“?
Ano, nejedna takováto krize na mě nejednou postihla právě během jízdy na kole a běhu, kdy jsem musel výrazně zpomalit. Na následující ročníky bych se už lépe kondičně připravil. Nejhorší ale byly momenty, kdy jsem do obou hamstringů dostal silné křeče a sotva jsem pokračoval chůzí. Na další závody bych se už zásobil tekutým magnesiem.
 
Líbilo se Vám prostředí, v němž se závod koná?
Rozhodně, prostředí bylo pro závod jako stvořené.
 
Závodníci se svorně shodují, že je pro ně ideální mix technických a silových disciplín, který právě Adrenalin Challenge Race nabízí. Cítíte to úplně stejně?
Určitě ano, právě volba disciplín s odlišným zaměřením je na tom zajímavá.
 
Jaká nejsilnější vzpomínka či zážitek Vám ze závodu utkví v hlavě? Co si již navždy budete nesmazatelně pamatovat?
Byl to nástup na travers a následné první momenty po spuštění. Právě to jsou ty pocity adrenalinu, které jsou nezapomenutelné.
 
Foto: Jakub Nedbal

Zpět na aktuality