Lukáš Procházka: Triumf na Adrenalin Challenge Race 2019 je bomba a rozhodně jsem to nečekal. Na závodu je krásný, že hraje roli univerzalita

Zveřejněno: 30.5.2019

Pátý ročník extrémního závodu Adrenalin Challenge Race v Děčíně opanoval mezi muži poprvé Lukáš Procházka. Krátce po protnutí cílové pásky jsme Lukáše, též ještě plného emocí, vyzpovídali. Ze závodu si odnesl řadu příjemných zážitků, o nichž – ale nejen o nich – se rozpovídal v obsáhlém interview.

Lukáši, popiš, jak chutná a jak prožíváš vítězství v dnešním extrémním závodě Adrenalin Challenge Race 2019?
Je to bomba! Rozhodně jsem to nečekal. Trošku jsem si myslel na bednu, ale jinak plavání pro mě byl úplnej strašák. A když jsem doplaval šestej, tak jsem ani nevěřil tomu, že jsem to přežil. (rozesměje se)

A pocity, dojmy, co se v Tobě po protnutí pásky mísily? Byl tohle Tvůj první kariérní triumf?
V závodu takto smíšených disciplín je to moje první vítězství. Opravdu jsem to nečekal, byl jsem překvapenej, když jsem běžel poslední disciplínu, tak jsem se v každý zatáčce otáčel a říkám si: Ty jo, kde je, vždyť už mě musí dávno doběhnout. (opět smích) Ploužil jsem se tam z posledních sil, bojoval jsem s křečema, ale prostě nakonec to nějak vyšlo.

Takže plavání bylo nejnáročnější disciplínou?
Totálně. Do toho jsem dal max a potom už jsem se jenom snažil držet, abych přežil. (usměje se)

A co sis naopak nejvíc užil a co Tě během závodu pohltilo?
Nejvíc jsem si užil kolo. Mě hrozně baví a terén na trati je úplně parádní. Je to fakt skvělá trasa.

V čem je podle Tebe skryta jedinečnost, specifičnost tohoto závodu?
Je to několik naprosto různorodejch disciplín, a je na tom krásný, že tady hraje roli univerzalita. Škoda, že dneska nevyšla ferrata (kvůli nepřízni počasí, pozn.) a nakonec byla zvolena mokrá varianta závodu. Na ferratu jsem se taky hodně těšil, ale obecně i bez ní je tam těch disciplín hrozný množství. Je to fakt super, každá je jiná.

Jak probíhala Tvoje příprava na závod?
Běhal jsem a jezdím na kole, spíš pro zábavu, tomu se úplně nedá říkat příprava, ale... To plavání jsem trošku podcenil, tam moje příprava mohla bejt lepší. (rozesměje se) Zaplavat jsem si byl jenom dvakrát. K tomu rád lezu, ale nenazval bych to tréninkem a nijak speciálně jsem se nepřipravoval.

Chystáš se kromě Adrenalin Challenge Race letos ještě na nějaké další závody?
Ještě nevím, kámoši mě přemlouvají, ať zkusím triatlon. Ještě jsem to nikdy nedělal, ale nevím... To plavání mě tak děsí, že ještě uvidím – zatím jsem nerozhodl, jestli to dám, nebo ne.

Těšíš se na oslavu dnešní výhry? A prozradíš, jak bude oslava vypadat?
Moc se těším! Oslavím to asi pravděpodobně dneska nějak se svou ženou, která závod absolvovala loni a byla z něj taky úplně unešená. „Donutila“ mě se ho letos zúčastnit a oslavovali jsme to loni i s ní, takže letos to oslavíme taky – a potom i s kamarádama.

Příští rok by tedy mohla klaplnout společná účast Vás obou? Zvážíte to?
Já doufám! Přemlouval jsem ji, ať běží i letos, ale ono se jí nějak nechtělo, že to pro ni bylo hrozně náročný. (popíchne svou ženu Hanku a rozesměje se jak on, tak i ona stojící kousek za ním)

Takže teď budeš hecířem Ty?
Přesně tak! Minule mě hecovala ona, teď ji budu hecovat zase zpátky. (úsměv)

Foto: Zdeněk Sluka a Radek Petrášek

 

Zpět na aktuality