Lucka Schwarzbachová: Třetí místo? Byl to můj největší sportovní úspěch!

Zveřejněno: 18.9.2019

Třetí místo mezi ženami na Adrenalin Challenge Race 2019 obsadila Lucka Schwarzbachová, která v Děčíně absolvovala svůj vůbec první větší závod. Jak se na něj připravovala a co ji nejvíc uchvátilo? Jaký disciplíny si užila a kdy pro ni naopak cesta závodem byla nejvíc trnitá? A jak to bude s účastí jejího okolí v příštím roce?

Lucko, v extrémním závodě Adrenalin Challenge Race 2019 jsi mezi ženami skončila na bronzovém stupínku. Jak s odstupem času toto umístění hodnotíš? Byl to doposud Tvůj největší závodní/sportovní úspěch?
Se svým umístěním jsem naprosto spokojená, čekala jsem, že budu poslední - a to se nestalo. Byl to můj první větší závod, takže to byl můj největší sportovní úspěch.

S jakým cílem jsi vlastně do závodu šla?
Překonat sama sebe a hlavně dokázat všem, co mi říkali, že na to nemám, že se pletou.

Jak sis závod užila a co pro Tebe v jeho průběhu bylo nejtěžší? S čím jsi nejvíc „bojovala“?
Závod jako celek byl skvělej, trochu jsem se ztrácela při orienťáku a moc se mi nechtělo skákat z mostu, protože jsem z něj už jednou skákala a věděla jsem, co mě čeká.

Zástupci mužské části závodu se shodovali, že pekelně těžké bylo plavání. Souzníš s nimi? Bylo to opravdu to nejtěžší, co Tě v průběhu závodu potkalo?
Plavání bylo náročné, protože ta voda byla hrozně ledová, plavat v ní kraula bylo skoro nemožné, potápět hlavu při cestě zpět bylo hodně nepříjemné. Nejtěžší to pro mě ale nebylo, náročný byl výběh na Pastýřák, kdy se těm nohám už do kopce nechtělo.

A jaká disciplína, případně disciplíny, Tě naopak nejvíc nadchly?
Nejvíc se mi líbil travers, na ten jsem chtěla už dlouho. Pak se mi hodně líbilo slaňování a vylézání na Tyršák po lanovém žebříku.

V čem podle Tebe tkví jedinečnost a originalita tohoto závodu?
Odpovím jako všichni účastníci - v tom, že je tu spousta různorodých disciplín.

Měla jsi před závodem nějakou speciální přípravu? Zaměřila ses extra na něco, co v běžném životě až tak často neprovozuješ?
Moje příprava spočívala v tom, že jsem šla asi pětkrát plavat a tak osmkrát běhat na Pastýřák, jinak žádná speciální příprava neproběhla. Ona ani nemohla, přihlásila jsem se necelých šest týdnů před závodem a nebyl na to čas.

Můžeme případně s Tvou účastí na Adrenalin Challenge Race počítat i v příštím roce? A zkusíš třeba hecnout i někoho ze svého okolí, aby do toho šel taky?
Do závodu jsem šla s tím, abych překonala sama sebe, a to jsem si splnila, takže příští rok svoji účast neplánuju. Zároveň ale vím o několika lidech, kteří po mém vyprávění do závodu půjdou.

Foto: Zdeněk Sluka

Zpět na aktuality