Lucie Erbenová: Vyzkoušet tolik skvělých zážitků během jednoho dne? To je opravdu velká paráda!

Zveřejněno: 23.10.2020

Po své souputnici Štěpánce Podruhové usedla do naší zpovědnice i Lucie Erbenová, která o účasti (a triumfu) na extrémním závodě Adrenalin Challenge Race 2020 mluví stejně zaníceně, s obrovským elánem a nadšením. A dokázala řadu situací a zážitků ze závodu velmi vtipně glosovat, jak můžete sami v pestrým rozhovoru posoudit.

Lucie, společně se Štěpánkou Podruhovou jste ve stejném čase ovládly ženskou část letošního ročníku Adrenalin Challenge Race. Povězte, jaké se ve Vás osobně po proběhnutí cílem po více než pěti hodinách na trati mísily bezprostřední pocity? Co se Vám honilo hlavou?
Radost! Že už je to všechno za námi, že jsme vše stihly akorát, než začalo pršet, že jsme to obě zvládly - a navíc si to užily. A ani jsme se navzájem nezdržovaly. Prostě dream team. (usměje se)
 
Co jste si v průběhu závodu nejvíc užila? Jaká disciplíny, respektive disciplíny, se Vám nejvíc zamlouvaly?
Celkově toho bylo ten den hodně, některé disciplíny jsem znala, některé pro mě byly úplná novinka. Nicméně nejvíce adrenalinu mi v krvi kolovalo po skoku z mostu, při traversu jsem už asi neměla v těle dostatečné zásoby, aby to byl obdobně silný adrenalinový zážitek. (rozesměje se)
 
Jaké nejsilnější zážitky a dojmy si ze závodu odnesete?
Celý ten den je pro mě jedním velkým zážitkem a nejspíš si ho už vždycky budu pamatovat. Se Štěpánkou jsme se snažily fungovat jako tým, což bylo super, protože se nám to krásně dařilo. Při orientačním běhu jsme zapojily oba mozky a myslím si, že díky tomu jsme zvládly najít kontroly o něco snáz, než kdybychom na to byly každá sama.
 
Co pro Vás naopak bylo v průběhu závodu nejnáročnější? Kde jste si musela sáhnout hluboko do arzenálu svých sil?
Nejnáročnější? Nooo, tak to bude paddleboard. (smích) Nějakou dobu mi trvalo, než jsem přišla na to, jak se na tom vlastně jezdí a jak se zabírá proti proudu. Do té doby jsem myslela, že na to nikdy nemám šanci přijít. Ale samozřejmě se vše v dobré obrátilo.
 
Byla tohle Vaše premiéra na adrenalinové/outdoorové akci? A splnila, nebo dokonce předčila, Vaše očekávání?
Ano a ano. Z celé akce jsem měla spíš strach, dostaly jsme ji jako dárek k Vánocům. Ale jsem z toho opravdu nadšená, protože vyzkoušet tolik skvělých zážitků během jednoho dne, to je opravdu velká paráda.
 
V čem vidíte svým pohledem specifičnost, jedinečnost a zajímavost tohoto závodu?
Právě díky velkému množství disciplín, které jsou každá nevšedním zážitkem. Také mě překvapilo, jak je krásný Děčín a jeho okolí. U málokterého města je tak krásná příroda bezprostředně u něj.
 
Zmíněný voucher na závod jste tedy obdržela jako vánoční dárek. Jak jste na něj reagovala? Měla jste z něj okamžitou radost, nebo Vás trochu ovládly i obavy, co Vás vůbec čeká?
Nejdřív jsem byla v šoku, pak jsme si ale se Štěpánkou řekly, že budeme trénovat a nějak to dáme, jenže jsme netrénovaly. (smích) Takže jsme do poslední chvíle vymýšlely, jak se z toho vykroutíme, jenže na nic rozumného jsme nepřišly, takže jsme to musely zvládnout i bez tréninku.
 
Odměnila jste se po závodě něčím chutným? Každý úspěch by se měl řádně oslavit.
Ano, šli jsme hromadně na večeři a měla jsem klasický řízek s bramborem, pokud si dobře vzpomínám.
 
Navnadila Vás letošní účast natolik, že ji zvážíte i v příštím roce? Nebo případně vyhecujete někoho dalšího, kdo by do toho šel?
Nad účastí v příštím roce jsem neuvažovala, nicméně budu se podobných akcí méně bát, vzhledem k tomu, že mě to hodně bavilo. Adrenalin Challenge Race budu určitě doporučovat, je to opravdu parádní a jedinečná akce!
 
Lucie (na fotce vlevo) společně se Štěpánkou Podruhovou probíhá cílem na Adrenalin Challenge Race 2020.
Foto: Vojtěch Mervart

Zpět na aktuality