Lenka Tůmová: Nejvíc se těším na ferratu a travers. To bude skutečný adrenalin!

Zveřejněno: 25.6.2020

Jednou z letošních účastnic ojedinělé výzvy pro širokou veřejnost bude i Lenka Tůmová, s níž jsme rozhovor pořídili jen pár dnů před vypuknutím pandemie koronaviru. Lenka naštěstí svou účast na akci potvrdila i v novém termínu 5. září. V pohodově laděném interview prozradila, jaké sporty preferuje, které (adrenalinové) akce má již za sebou, co ji na Adrenalin Challenge definitivně nalákalo i co je pro ni tahákem, ale také čeho se trochu obává.

Lenko, v září se zúčastníte již 22. ročníku Adrenalin Challenge Main Event. Co vás k odeslání přihlášky a účasti na akci jako takové motivovalo?
O té akci vím už delší dobu a chtěla jsem se jí zúčastnit již loni. Měla jsem ale ve škole zkouškové období a připravovala jsem se tedy na zkoušky. Bude to pro mě nová výzva a věřím, že se mi bude moc líbit. K účasti na této akci a k odeslání přihlášky mě motivovalo to, že mám ráda dobrodružství a překonávání sebe sama. Člověk musí vystoupit z komfortní zóny, aby zjistil, kde má své limity. To mě na tom strašně baví, překonávání těch limitů.

Na akci dorazíte sama? Nebo budete mít i někoho blízkého, kdo se téhle ojedinělé adrenalinové akce pro širokou veřejnost zúčastní společně s vámi?
Sama rozhodně nedorazím. Pojede se mnou moje kamarádka Martina a vezme s sebou i svého psa. (rozesměje se) Akci bude přihlížet jako divák. Ona má taky ráda dobrodružství, ale tyhle disciplíny by pro ni úplně nebyly. Říkala mi, že jsem blázen, a to já svým způsobem opravdu jsem. Miluju sport a dobrodružství. Jako dítě jsem chodila na karate a teď hraju americký fotbal za ženský tým Blades v Ústí nad Labem.

Vyzkoušela jsem si i seskok s padákem a byl to skvělý zážitek. Taky rekreačně běhám a několikrát jsem běžela Spartan Race. Letos jsem si vyzkoušela extrémní závod Salomon Ještěd 24 Winter 2020. To jsme byli v týmu tří závodníků a za 24 hodin každý z nás uběhl 42 km v okolí Ještědu. To byl taky zážitek. Adrenalin Challenge Main Event mi nabídne trošku něco jiného a nového. (opět smích)

V přihlášce jste prozradila, že o akci jste se dozvěděla z Facebooku. Jak konkrétně? A co vás při tomto zjištění jako první napadlo a blesklo hlavou?
Myslím, že jsem někde na Facebooku viděla upoutávku na tuto akci a hned jsem si řekla, že bych to chtěla taky někdy zkusit. A letos se mi to splní. Líbí se mi, že je tam i doprovodný program. Nikdo se rozhodně nebude nudit. Už se moc těším!

Co pro vás osobně představuje největší lákadlo? Máte nějakou top vysněnou disciplínu, na niž se enormně těšíte?
Nejvíc se těším na Via ferratu a Extreme travers. To bude skutečný adrenalin. Nejhorší pro mě ale bude seskok z mostu, na to se moc netěším. Nemám ráda volný pád. Doufám, že to nějak zvládnu. (smích) Jet ski bude taky asi fajn. Na vodním skútru pojedu poprvé, na což se taky těším.

Už jste někdy v minulosti nějakou adrenalinovou akci nebo zážitek absolvovala? Jaké outdoorové akce obecně máte v oblibě?
Jak už jsem uvedla výše, absolvovala jsem seskok s padákem. Nebyl to tandem, ale skákala jsem sama. Bylo to v květnu 2009. Skákali jsme z letadla Antonov An-2. Líbilo se mi, že mě ten padák krásně poslouchá. Nebylo těžké ho „řídit.“

Z outdoorových akcí mám ráda běh, dogtrekking, canicross, OCR závody (Spartan Race), ale i běžnou turistiku.

Sportujete pravidelně? A jakou aktivitu nejvíc upřednostňujete, třeba i pro rekreační sportování?
Snažím se sportovat pravidelně a udržovat se v kondici. Rekreačně běhám se psem. Mám totiž border kolii a ta potřebuje pohyb každý den. Je to neúnavný pes. Taky tedy hraju americký fotbal za ženský tým Blades v Ústí nad Labem. Občas zajedu na nějaký běžecký závod (Spartan Race, Salomon Ještěd 24 Winter). Letos mě čeká 29. srpna v Liberci Spartan Ultra Beast. Jedná se o Spartan Race o vzdálenosti 50 km a je tam přes 63 překážek.

Jaký vzkaz byste vyslala směrem k váhajícím jedincům, aby se Adrenalin Challenge Main Event 2020 zúčastnili spolu s vámi a do akce se taky ponořili „rovnýma nohama“?
Vzkázala bych jim, aby to určitě zkusili a aby se nebáli. Všechno je to jenom v hlavě. Dokážeme všechno, na co si vzpomeneme. Zde teprve ucítí, že žijí. To je taky slogan akce - „Cítím, že žiju“. (usměje se na závěr rozhovoru)

Registrace pro jednotlivce: http://bit.ly/2FgGNW1
Přihlášky pro tříčlenné týmy: http://bit.ly/39x793M

Foto: Archiv Lenky Tůmové

Zpět na aktuality