Lano TENDON má namířeno do Děčína na Adrenalin Challenge 2023!

Zveřejněno: 9.5.2023

Jedním z partnerů Adrenalin Challenge pro letošní ročník je značka TENDON, která je všem milovníkům outdoorových sportů dobře známá. Na jaká lana se firma specializuje, jaká je její tradice a kdo je jednou z jejích hlavních tváří?

Výrobcem lan značky TENDON je firma Lanex a.s., která se zaměřuje na výrobu technologicky vyspělých produktů z různých oborů technického textilu. Od vysokopevnostních polypropylenových vláken až po lana lodní, horolezecká nebo záchranná. Firma sídlící v Bolaticích je na trhu již od roku 1949, kdy se v závodě v Bolaticích začala vyrábět první lana. 
 
Značka TENDON vznikla jako samostatný brand v roce 2005 a zastřešuje vývoj, výrobu a prodej dynamických a statických lan. V průběhu let expandovala do desítek zemí světa a její rozhodující podíl tvoří trhy Evropské unie.
 
TENDON propaguje aktivní horolezectví, které není pouze sportem, filozofií nebo životním stylem, ale představuje navíc nespoutanou sílu přírody proudící přes všechny smysly každého, kdo chce prostřednictvím horolezectví poznat zejména sám sebe. Nespokojí se se standardním řešením, ale hledá ta nejlepší, neustále zlepšuje spolehlivost a funkčnost vybavení určeného ať už pro horolezectví, práci ve výškách nebo pro profesionální práci záchranářů. TENDON nezůstává stát na místě, nesleduje pouze technologický vývoj, ale je aktivní součástí výzkumu a vývoje v oblasti horolezectví, práce ve výškách a nad volnou hloubkou, záchranářských prací i prací výškových specialistů.

Kvalitu lan značky TENDON potvrzují i významní čeští a světoví lezci, které TENDON sdružuje ve svém ambasadorském týmu a pravidelně na svém blogu reportuje o jejich úspěších, jež s lany TENDON dosáhli. Pokud máte chuť mrknout se do zákulisí výroby lan nebo načerpat spoustu zajímavých lezeckých tipů a informací, jak správně pečovat o lano, najdete je na youtube kanálu TENDON.

Další informace, podrobnosti i pestrou škálu nabízeného sortimentu hledejte na www.mytendon.cz nebo www.lanex.cz.

Foto: mytendon.cz

Zpět na aktuality