Kulatiny jsou za námi, ale nic nekončí aneb PF 2019

Zveřejněno: 25.12.2018

Rok 2018 se v Děčíně na Smetanově nábřeží a v jeho přilehlým (pro závodníky i o něco vzdálenějším) okolí nesl o druhým květnovým víkendu ve znamení výročí, když Adrenalin Challenge slavil kulatiny. Dvacátej ročník týhle ojedinělý adrenalinový akce pro širokou veřejnost v České republice se vydařil na výbornou a laťku zase posunul o kus dál!

Během dvou dnů se uskutečnily tři top akce. Sobota patřila Adrenalin Challenge Main Event pro zájemce z řad veřejnosti, kteří si chtěli vyzkoušet, kam až dokážou posunout svoje limity. Jádrem nedělního programu byl extrémní závod Adrenalin Challenge Race a výzva pro malý bombarďáky, Adrenalin Challenge Kids.

Sobotní i nedělní část programu proběhly bez potíží a objednaný počasí letos dorazilo na správnou adresu. Velkou radost nám udělalo, že závodu se zúčasnily i dvě ženy, který ho navíc i dokončily – Tamara Bjalková společně s Hankou Hervířovou. Na vítěznej hattrick se nakonec nepovedlo dosáhnout Františku Rychnovskému, jehož z trůnu sesadil Michal Horáček – jak ale sám Franta přiznal v pozávodním interview, i druhá příčka mu udělala obrovskou radost.

A Adrenalin Challenge Kids? Adrenalinová výzva pro nejmenší dobrodruhy byla takovým magnetem, že jsme kapacitu nafoukli o dalších 40 míst na 120, leč zájem byl ještě větší, než je tohle numero... Komu se nepodařilo včas přihlásit loni, neváhejte a přihlaste svýho malýho odvážlivce letos včas!

Nedělnímu programu dodala šťávu taky dvě doprovodná vystoupení. O první se znovu postaral světovej rekordman ve slackline Danny Menšík, jenž v Děčíně druhej rok po sobě - a na první pokus - přešel nejdelší highline v ČR dlouhej cca 260 metrů nad kaňonem Labe z Pastýřské stěny do věže děčínského zámku, čímž vyrovnal svůj rekord z roku 2017!

Úchvatnou trickline show potom předvedlo duo Lukáš Černý – Michal Pírek (říkající si Luky a Mišo), který na „lajnách“ ukázali přítomným neuvěřitelnou smršť salt, otoček a dalších kombinací. Jejich vystoupení jasně ukázalo, proč patří ke špici ve svým oboru. Enormní zájem byl i o workshop, kde si široká veřejnost mohla vyzkoušet, o jak náročnou disciplínu se vlastně jedná.

Pevně věříme, že Adrenalin Challenge 2019 prožijeme společně v duchu našeho motta „Cítím, že žiju“ a znovu to v Děčíně pořádně roztočíme! Přihlášky pro nadcházející „adrošovej“ ročník jsou již spuštěny na našich webovkách, tak neváhejte, ať Vám nikdo místo nevyfoukne!

Přejeme všem krásné vánoční svátky a hodně štěstí a úspěchů v novém kalendářním roce!

Zpět na aktuality