Králem premiérového ročníku Adrenalin Challenge Race je Lukáš Bubník!

Zveřejněno: 9.5.2015

V rámci letošního 16. ročníku ojedinělé a největší adrenalinové akce pro širokou veřejnost v ČR, Adrenalin Challenge, byl jednou z novinek extrémní závod Adrenalin Challenge Race (ACHR) a jeho prvního ročníku se zúčastnila pouze vyvolených sedm statečných.

Na těchto sedm borců čekalo celkem šest náročných disciplín, během nichž museli prokázat svou fyzickou zdatnost i všestranné sportovní schopnosti a dovednosti. Kromě Via ferraty, Extreme traversu a slanění ze zámku se disciplíny měřily na čas – kompletní výsledky včetně celkových časů jednotlivých závodníků najdete v přehledu níže.

Sedmička vyvolených závod odstartovala po deváté hodině ranním přeplaváním řeky Labe, poté závodníci zdolali 90metrové převýšení Via ferraty, jízdu na horském kole, Extreme Travers z Pastýřské stěny do zámecké věže v délce 300 metrů, slanění ze zámku a na závěr ještě běh. Před závěrečným během si první příčku držel Lukáš Bubník, který si nakonec prvenství udržel až do samotného finiše a stal se před stříbrným Janem Kubíčkem a Jiřím Urbanem, jenž skončil na bronzové pozici, vládcem prvního ročníku Adrenalin Challenge Race!

Obrovské poděkování a uznání však patří všem borcům, kteří se tohoto extrémního závodu zúčastnili a svými výkony dokázali, že jsou těmi pravými „vyvolenými“. Motto celé akce, „Cítím, že žiju“, bylo z ohlasů závodníků splněno na více než sto procent!

Kompletní výsledky 1. ročníku Adrenalin Challenge Race:
1. Lukáš Bubník (čas 61:26)
2. Jan Kubíček (62:30)
3. Jiří Urban (64:02)
4. Michal Jonák (70:36)
5. Lukáš Kraus (71:41)
6. Petr Primas (82:55)
7. David Hronek (90:32)

Zpět na aktuality