Kdo je kdo na Adrenalin Challenge 2017 – Klub orientačního běhu

Zveřejněno: 4.5.2017

V rámci letošního Adrenalin Challenge Race a Adrenalin Challenge Kids bude jednu z disciplín, orientační běh, zajišťovat Klub orientačního běhu (KOB). O jaké sdružení se vlastně jedná? Co konkrétně a jaké úkoly bude mít na obou akcích na starosti? A v jaké fázi je aktuální příprava? O tom už nám více pověděl Martin Horák z tohoto klubu.

Martine, prosím nejprve o krátké představení Klubu orientačního běhu.
Oddíl KOB Děčín funguje v Děčíně už 33 let. Sdružuje lidi, co mají rádi orientační sporty (tedy nejen běh, máme i sekci MTBO, což je orientační cyklistika). V současné době máme 44 registrovaných členů a k tomu několik neregistrovaných „přátel oddílu“.

Oddíl nemá pravidelné organizované tréninky, ale během sezóny pořádáme několik tréninkových závodů pro členy oddílu i širokou veřejnost. Pomalu začínáme uvažovat o tom, že bychom měli založit oddíl pro děti a mládež a sháníme kapacity na jejich trénink.

V letošním roce zajišťujete orientační běh v rámci Adrenalin Challenge Race i Adrenalin Challenge Kids.
Jak se na akci těšíte a co konkrétně musíte připravit, aby vše klaplo tak, jak má? Jaké jsou vaše konkrétní úkoly? A to jak při závodu, tak při AC Kids?
Na akci se celkem těším, rád udělám něco pro to, aby se lidi pobavili. Připravit je potřeba mapu, trať, rozmyslet si organizaci startu a cíle. Těsně před závodem pak bude potřeba roznést do terénu kontroly a vyznačit zakázaný prostor. Také nesmíme zapomenout na rozpravu se závodníky, aby měli alespoň představu, o čem naše část závodu bude, případně čeho se mají vyvarovat.

AC Kids zajišťuje jiná skupina lidí, protože obě věci najednou nelze stíhat. Dětská akce má i jiný charakter a tím pádem také jiný způsob organizace.

Probíhají již nyní nějak vaše přípravy na obě akce?
Některé již proběhly, další probíhají - aktualizoval jsem mapu (terén se mění, stromy ubývají, lavičky přibývají), postavil jsem trať jak pro dospělé, tak pro děti.

Jak vlastně jako oddíl akci vnímáte? Také jako příjemné zpestření a poznání něčeho nového, jelikož AC jako akce patří mezi ojedinělé svého druhu?
Nemůžu mluvit za celý oddíl, pouze za sebe. Pro mne velká publicita, show pro diváky. Na druhou stranu oceňuji, že AC umožní lidem zkusit si něco nového, co dosud neměli možnost vyzkoušet.

Pořádat cokoli je lepší než nedělat nic. Druhá věc je AC Kids - jakákoli pohybová aktivita pro děti je dobrá věc a tady mnohem víc oceňuji, že se najde někdo, kdo pro děti něco pořádá.

Foto: Archiv Martina Horáka

Zpět na aktuality