Karel Vepřek o obhajobě triumfu, předzávodní přípravě, všestrannosti nutné k závodění v Děčíně či „strachu“ manželky z jeho účasti

Zveřejněno: 5.7.2021

Dvakrát za sebou stanul na bedně, z toho loni vypálil všem ostatním rybník a usedl na trůn extrémního závodu Adrenalin Challenge Race. V jeho letošním již sedmém pokračování bude zlatou medaili pod děčínskou skálou obhajovat. Dokáže ho někdo sesadit, nebo bude znovu nejlepší z nejlepších? To se dozvíme již v sobotu 18. září v Děčíně!

Karle, letos budete v Děčíně obhajovat triumf na extrémním závodě Adrenalin Challenge Race (v roce 2019 obsadil druhou příčku, pozn.). Jak se na obhajobu s odstupem času těšíte?
Dobrý den, děkuji za optání. Popravdě, maximálně jsem se těšil na první termín, kdy jsem byl po zimě celkem odpočatý a připravený vydat ze sebe maximum. Ale nebojte se, něco si schovám i na září. (usměje se) No, jdu do toho, abych jim to nedal zadarmo. (opět úsměv). Je to krásný, náročný a zábavný závod.
 
Co je pro Vás na závodu samotném největším lákadlem?
Jak už jsem říkal, jsou to všestranné překážky, které jsou dobře poskládané. Jen bych dal na střelbu klasickou vzduchovku, u těch stávajících je úspěšnost jedna ku deseti.
 
Jak letos probíhá a s blížícím se závodem bude probíhat a měnit se příprava?
Příprava je převážně běžecká, na kole jsem byl jen jednou před původním termínem závodu. A plavat jsem ještě pořádně ani nebyl. No, fyzičku má na starosti má práce.
 
Co sportování v době pandemie – jak se Vám tedy dařilo udržovat se ve formě?
Covid jsem si odbyl někdy v říjnu a vrhl se do rychlé regenerace proložené běháním a cvičením. Myslím, že jsem to zvládl dobře. (úsměv)
 
Loni jste zmínil, že člověk musí být všestranný a Adrenalin Challenge Race se láme každou disciplínou. Je právě tohle jedno z hlavních lákadel k vyzkoušení si závodu pro váhavé střelce?
Ano, je jedno z důležitých. Nevynikám na jedničku v jednotlivých disciplínách, ale právě kombinace disciplín mi dává možnost zamakat v různých částech závodu. A někdy dotáhnout výsledek na bednu.
 
Mimochodem, zkusíte někoho ze svého okolí/závoďácké komunity ještě na závod nalákat a hecnout?
Už jsem jich oslovil celkem dost a jen sem tam se někdo odhodlá, nevím, čeho se bojí. A je mnohem více lepších závodníků, než jsem já. (usměje se)
 
Odlehčená otázka na závěr – co manželka, už Vaši účast na závodě bere v pohodě a nebojí se o Vás?
To víte, že bojí, už upravuji i délku závodů vůči mému věku a tělu. Regenerace říká své. (rozesměje se) Těším se na závody a v září na Adrenalin Challenge na viděnou.
 
Přihlášky na závod: http://bit.ly/2QlClvp
 
Foto: Vojtěch Mervart

Zpět na aktuality