Karel Vepřek: Na Adrenalin Challenge Race mě láká celková náročnost a kombinace disciplín

Zveřejněno: 20.1.2019

Extrémní závod Adrenalin Challenge Race 2019 měl jako prvního potvrzenýho účastníka Karla Vepřeka, jenž se podle svejch slov na závod těší už od konce toho loňskýho. Sportovně založenej borec v obsáhlým interview podrobně popisuje, co ho na závodu nejvíc láká a proč se na něj tak těší, a taky přibližuje, jakejch sportovních sukcesů dosáhl za poslední dva roky. Že bysme tady měli jednoho z hlavních favoritů závodu?

Karle, byl jsi prvním přihlášeným závodníkem do extrémního závodu Adrenalin Challenge Race 2019. Jak moc se už nyní, s odstupem necelých čtyř měsíců, na závod těšíš?
Na závod se těším již od konce toho loňského.

Co Tě na závodu nejvíc láká a na co se nejvíc těšíš?
Láká mě celková náročnost a kombinace disciplín. Nejvíc se těším na ferratu (mám ji jednou za sebou), slaňování (ač to musím natrénovat), paddleboard (též musím v dubnu zkusit) a plavání v Labi. No vypadá to, že jsem úplný začátečník? (usměje se)

Co Tě vlastně ponoukalo k samotný myšlence, že se na závod přihlásíš?
Hledám nové výzvy - a jak jsem viděl krásně připravené závody, hned jsem věděl, že za rok budu stát na startu.

Je nějaká z disciplín, případně víc z nich, která bude obzvlášť takovou třesničkou na dortu?
Tak určitě, skok do lana není úplně má silná stránka (ještě jsem to nezkusil a loni jsem z toho pohledu dolů měl celkem ztuhlé tělo, ale letos budu podpořen adrenalinem a touhou umístit se s dobrým časem), extreme travers přes Labe a slanění ze zámku.

Máš už naplánováno, jak bude vypadat Tvoje předzávodní příprava?
Já jsem poslední dva roky ve stálé přípravě na překážkové běhy, takže přidám plavání, lezeckou stěnu a trochu kolo.

Jak často tedy sám sportuješ a co Tě nejvíc baví, respektive kterej sport nejčastěji provozuješ?
Trénuji třikrát až čtyřikrát v týdnu dle chuti, dvakrát až třikrát běh čistý nebo kombinovaný workoutem, jednou crossfit kruháče či domácí cvičení. Baví mě celkem vše, co jsem popsal výše - a to jsem začal trénovat před dvěma lety.

Kolik adrenalinovejch akcí nebo závodů jsi již absolvoval a jak jsi na nich uspěl?
Na to, že jsem nikdy neběhal, po prvním závodě Spartan Race Sprint - Vesec 2016 (45. místo z cca 2500 účastníků) jsem začal po práci celkem pravidelně trénovat. Závodů jsem za poslední dva roky odběhl celkem dost, převážně OCR - Spartan Race, Predator Race, Gladiator Race, Magor Race, MČR OCRA 3k +15k+ Mix atd. Cca kolem 35 závodů za dva roky.

Umístění byla celkem obstojná, ač ne zázračná (ale to je otázka pohledu). Loni jsem se pokusil umístit na ME OCRA v Dánsku, kde jsem skončil v mé kategorii na 23. příčce ze 137 závodníků - a dokončilo jen 49. MČR OCRA HARACHOV 3k – 2. místo, 15k – 5. místo, Mix – 5. místo, Gladiator Race Winter – 1. místo, Milovice – 2. místo, Holice – 4. místo, Josefov – 2. místo, Praha – 2. místo, Taxis – 4. místo, Spartan Race Lipno 2018 – Beast – 5. místo, SUPER – 6. místo, SPRINT – 3. místo, Sapér cross – 2. místo, Magor Race – 2. místo. Vše v mé kategorii 40+ za rok 2018 i rok 2017 přinesl příjemné umístění. Za tu píli si to zasloužím. A čtvrtých míst bylo taky dost.

Takže to je vše o mé závodní přípravě a hurá na letošní. Bude méně závodů, ale snad budu lépe připraven!

Foto: Archiv Karla Vepřeka

Zpět na aktuality