Kamila Krištofová: Na závod se těším. Imponuje mi rozmanitost disciplín

Zveřejněno: 28.4.2019

Další zástupkyní něžnýho pohlaví na extrémním závodu Adrenalin Challenge Race 2019 bude Kamila Krištofová. O závodu mluví s natěšením, ale zároveň respektem před jeho náročností. Co považuje za nejnáročnější? Proč se rozhodla zúčasnit a kdo ji na závod zlákal? Na co se nejvíc těší a jaký sporty a na jaký úrovni provozuje v osobním životě?

Kamilo, jako další ses přihlásila na extrémní závod Adrenalin Challenge Race 2019. Pověz, jak se na závod už teď těšíš a jaký se v Tobě při představě, že již stojíš na startu, mísí pocity?
Na závod se těším. Ale pocity mám smíšené. Zvládnu to, nezvládnu? Je to náročný závod jak fyzicky, tak psychicky (voda, proud, výšky, skok do „prázdna“, obavy z pádu). Mojí slabinou je plavání, z toho mám obavy. Vše ostatní je víceméně v pohodě. Nezúčastňuji se kvůli výsledku, ale z důvodu, že to zvládnu. Je mi jedno, jestli budu poslední, hlavní bude to vše zvládnout a dokončit. Svezení se přes Labe mě jistojistě mine. Mezi prvními patnácti určitě nedoběhnu.

Co Ti na závodu nejvíc imponovalo a nadchlo, že ses rozhodla na něj přihlásit?
Imponuje mi rozmanitost disciplín. Vše se musí dělat naplno, nic nejde ošidit.

A co Tě definitivně „zlomilo“, že ses rozhodla poslat přihlášku?
Po pravdě, nejsem vůbec nějaký sportovec. Vše dělám spíš pro zábavu, ne na výsledky. Neřekla bych tedy, že mě něco zlomilo. Chtěla jsem to spíš jen vyzkoušet. Zda se to vůbec v mém věku a při mojí fyzičce dá zvládnout.

V přihlášce uvádíš, že o závodu ses dozvěděla od známého. Dorazíte tedy na závod společně? A plánuješ, že bys vyhecovala ještě někoho dalšího ze svýho okolí, kdo by do toho šel taky?
O závodu jsem věděla už dříve. Ale známý, který se ho již zúčastnil a i letos se zúčastní, mě podpořil, ať to zkusím. Nikdo nebo spíš žádná v mém okolí do toho se mnou jít nechtěl a nechce.

Na kterou/který ze závodních disciplín se nejvíc těšíš?
Jak jsem psala výše. Na nic se speciálně netěším. (úsměv) Obavy mám z plavání.

Máš už vymyšleno, jaká bude Tvoje příprava před závodem, jestli nějaká proběhne? Pokud ano, tak na co se budeš specializovat a nejvíc zaměřovat?
Speciální přípravu nemám žádnou. Spíš běžnou. Běh, jízda na kole, posilování...

Jak často sportuješ ve svým osobním životě a který sport/sporty preferuješ?
V současné době preferuji jízdu na kole. Jinak vše tak nějak v normálu. Občas běhám, občas si na něco vylezu. Skok do „neznáma“ jsem ale neabsolvovala nikdy.

Absolvovala jsi v minulosti i nějakou jinou outdoorovou akci?
Mám za sebou několik jiných akcí: Spartan Race, Sprint - Beast. A pokud se dá do outdoorového - adrenalinového výkonu počítat, tak i loňský výstup na Gerlachovský štít (kromě těch běžných jako Rysy, Kriváň, Ostrý Roháč apod.).

Foto: Archiv Kamily Krištofové

Zpět na aktuality