Johan Hansmann: Závod jsem si velice užil a disciplíny mě bavily. Umístění na bedně je krásné!

Zveřejněno: 27.9.2019

Bronzovou medaili na Adrenalin Challenge Race 2019 mezi muži vybojoval Johan Hansmann. Jak vystihuje už nadpis rozhovoru, závod v Děčíně si užil na plný pecky. Zároveň vyzdvihl i detaily, v čem byl závod naopak náročnej a co ho na trati stálo hodně sil.

Johane, v extrémním závodě Adrenalin Challenge Race 2019 jsi mezi muži skončil na třetí příčce. Jak s odstupem času tohle umístění hodnotíš? Byl to doposud Tvůj největší závodní/sportovní úspěch?
Myslím si, že se mi závod docela povedl. Byl to první závod tohoto typu, co jsem si kdy ozkoušel - a tudíž je umístění na bedně krásné. Jinak závodů už za sebou pár mám a za největší úspěch bych to asi nepovažoval.

S jakým cílem jsi vlastně do závodu šel?
Zkusit si akci o více disciplínách.

Jak sis závod užil a co pro Tebe v jeho průběhu bylo nejsložitější? S čím jsi nejvíc zápolil?
Závod jsem si velice užil, disciplíny mě bavily, a že bych s něčím extrémně bojoval, to asi říct nemůžu. Akorát ta voda na začátek, která měla 13 stupňů, byla bez neoprenu docela drsná. Jestli jsem s něčím bojoval, tak to upřímně bylo, že jsem musel čekat na žebřík a na následný skok, tam ta chuť se už posunout dál a ne jen pozorovat předešlého závodníka byla velká.

Další zástupci mužské části závodu se shodovali, že pekelně těžké bylo právě zmíňené plavání. Takže s nimi souhlasíš? Bylo to opravdu to nejtěžší, co Tě v průběhu závodu potkalo?
Asi i jo, pro někoho, kdo není zvyklý plavat ve studené vodě, je to extrémně vyčerpávající a rozhýbat se po plavání... No ramena jsem měl pořádně ztuhlá snad ještě na střelbě.

A jaká disciplína, případně disciplíny, Tě naopak nejvíc nadchly?
Kolo, sice pekelné kopce, ale velice jsem si to užil, běh byl taky parádní a orienťák... Sice jsem tam zakufroval a tím ztratil ty dvě místa, ale i ten mě bavil, je vidět, že mi to mezi barákama nikdy moc nešlo.

V čem podle Tebe tkví jedinečnost a originalita tohoto závodu?
Nejspíš v dobře vybrané lokalitě.

Měl jsi před závodem nějakou speciální přípravu? Zaměřil ses extra na něco, co v běžném životě příliš často neprovozuješ?
Studuji na FTVS UK, takže jsem nic navíc ani nedělal. (smích)

Můžeme případně s Tvou účastí na Adrenalin Challenge Race počítat i v příštím roce? A zkusíš třeba hecnout i někoho ze svého okolí, aby do toho šel taky?
Šance, že se tam ukážu, je docela velká - a jelikož jsem se k závodu dostal hecnutím od kamaráda, tak to možná taky zkusím rozšířit.

Foto: Zdeněk Sluka

Zpět na aktuality