Jirka Žáček: Závod byl skvělej. Sáhnul jsem si hodně na dno!

Zveřejněno: 14.8.2017

Ve třetím ročníku extrémního závodu Adrenalin Challenge Race skončil sice těsně pod stupni vítězů na nepopulární bramborový pozici, ale rozhodně nesmutnil. Ba naopak, Jirka Žáček byl nabitej pozitivními dojmy a pocity. Co dalšího tento borec krátce po závodě prozradil? Více už čti v tomto interview!

Jirko, jaká jsou Tvá první slova po závodě? Jak se cítíš a jak sis ho užil?
Skvělý! Každá překonaná výzva rovná se skvělej pocit, víc k tomu není co dodat. Sáhnul jsem si na dno, ale s tím se počítá, proto jsme tady byli. Travers a slanění byly za odměnu, takže spokojenost!

Co pro Tebe bylo nejtěžší?
Nejtěžší bylo plávání, kdy mě tam strhnul proud. Cestou zpátky mě omlátil o loď. A trošku kolo za toho deště. Pak už člověk nějak běží a jede ze setrvačnosti, takže já jsem spokojenej, i když jsem si sáhnul hodně na dno. (usměje se)

I přes to počasí, který panovalo – chvíli vedro, chvíli déšť – právě to podle Tebe k takovýmu závodu, jakým je Adrenalin Challenge Race, patří?
Přesně tak!

Pokud bys měl tenhle závod porovnat s jinými, které jsi absolvoval, v čem byl jiný, zajímavý či specifický?
Byl komplexní a náročnej právě ve svý komplexnosti. Protože plno závodů dělá několik disciplín, ale tenhle jich měl jedenáct. Takže ta komplexnost tam sehrála svoji roli.

Pokud Tě závod takhle zaujal, uvažuješ, že se ho zúčastníš i v příštím roce?
Nepochybuju o tom!

Takže nalákáš třeba i další svoje kamarády či přátele, aby přijeli společně s Tebou?
Můžu Ti naopak já položit otázku? Ano, jak zní? Kolik si myslíš, že mi je? Tipuju třicet. Je mi třicet pět, za tejden mi bude šestatřicet. (začátek poslední otázky se nesl ve formě dialogu a vzájemných otázek redaktora a závodníka) :-)

Mí vrstevníci kamarádi už netlačej kočárky, už mají vělký děcka i pupky a sedí doma u televize. Takže to bude trošku problematičtější je na tohle nalákat. (rozesměje se)

Ale to neznamená, že se o to nepokusím.

Nechceš, aby Ti unikly i další zajímavosti a novinky o „Adroši“? Pak nás začni odebírat i na Facebooku → http://bit.ly/2vxtRXD.

Foto: Kryštof Kalina

Zpět na aktuality