Jakub Pilek o předstartovních zdravotních peripetiích, závodu silně zarytém pod kůží, traversovém křiku i hecování dalších závoďáků do Děčína

Zveřejněno: 30.4.2022

Při vyslovení toho slova vypadal poměrně překvapeně, ale nejen díky svým neotřelým glosám například na let na traversu se z něj stala jedna z legend Adrenalin Challenge Race. Řeč je o Jakubu Pilekovi, jenž bude letos na tomto závodě obhajovat bronz. Povede se mu to i přes zdravotní komplikace, které mu v přípravě udělaly čáru přes rozpočet? V interview se poutavě rozpovídal o mnoha tématech a věří, že letos si na závod proklestí cestu co nejvíc závodníků a závodnic.

Jakube, mílovými kroky se blíží start závodu Adrenalin Challenge Race 2022. Jak se na start těšíte? Už ve Vás napětí a natěšenost strmě rostou?
Na start se těším úplně maximálně. Ale bohužel se jdu závodu spíš zúčastnit, protože jsem měl nucenou přestávku. Skočila na mě totiž nějaká nemoc, která mě vyřadila mimo provoz na 4 týdny. Takže teď se snažím pomalu dostat do „módu sport“. (rozesměje se)
 
Na sociálních sítích jste sdílel zajímavou sekvenci ze svého tréninku. Upravil nebo zintenzivnil jste nějak přípravu před závodem pod děčínskou skálou?
Ano, sem tam něco nasdílím a označím tento super závod. Ale jak jsem psal výše, tak jsem bohužel nic nezintezivněl, spíš se jen všeobecně pomalu připravuju, abych si to užil na sto procent a Karlovi (Vepřekovi, obhájci zlata, pozn.) to nedal úplně zadarmo. (usměje se)
 
Máte už letos za sebou nějaký závod či sportovní akci?
Letos mám za sebou zimní běžeckou přípravu na našem Zimním běžeckém poháru v Kadani pořádaném Čeňkem Filingerem. Taky jsem si střihnul dva závody Spartan Race na Floridě - a těsně před onemocněním také Český kros Labské pískovce, kde jsem bral bronzovou medaili, jak jinak. (smích) Loni v Děčíně (na Adrenalin Challenge Race) mi taky zacinkal bronz.
 
Na co si vůbec, s delším časovým odstupem, z loňského ročníku závodu jako první vzpomenete? Co Vám nejsilněji utkvělo v paměti?
Na tohle se nedá vzpomenout jako na první věc, ale jako na celek. Pamatuju si každej krok, každej výstřel, každé tempo na Labi, na brutální sjezdy na kole... No prostě pamatuju si nazpaměť celý závod. Ale teda jestli mám odpovědět, co si jako první vybavím, tak je to 3, 2, 1 – start a skok do Labe.
 
Předpokládám, že jedním z magnetů pro Vás opět bude extreme travers. Hláška o tom, že Vás uslyší až v Německu, se již stala legendární.
Tak já se stal legendou. (dlouhý smích) To mě moc těší, ale je pravda, že poprvé to bylo nejhorší - a loni už mě slyšeli maximálně na Pravčický bráně. Takže letos se pokusím dostát svému jménu a nezklamat německé fanoušky. (opět se rozesměje)
 
Proběhlo už nějaké hecování či popichování se zmiňovaným obhájcem triumfu Karlem Vepřekem? Ať už z Vaší, nebo z jeho strany?
No jéje! S Karlem jsme kamarádi, ale i soupeři, takže se popichujeme vlastně pořád. Já říkám že mu to nedám zadara, ale vím, že i on by vítězství přál mě, stejně jako jej přeju já jemu. Já letos ale fakt nejsem ready na to šlapat mu na paty - a jak jsem řekl, jdu si to užít. No a uvidíme - kdo ví?
 
Co byste vzkázal a jak nalákal váhavé jedince či další milovníky (adrenalinových) sportů, aby do Děčína dorazili a tohoto jedinečného podniku se zúčastnili?
Můj vzkaz zní: přijď na jedinečnej závod, kterej nemá obdoby! Vyždímej ze sebe to, o čem nemáš páru, že v tobě je! Pokoř sám sebe !
 
Registrace na závod běží na našem webu on-line ZDE.
 
Foto: Vojtěch Mervart
 
 
 

Zpět na aktuality