Interview s historicky prvním vítězem Adrenalin Challenge Race, Lukášem Bubníkem

Zveřejněno: 12.5.2015

O dojmech z vítězství, důležitosti podpory od rodiny, fyzické náročnosti závodu či studenosti ranního Labe jsme si povídali s Lukášem Bubníkem:

Lukáši, prozraď, jaké byly Tvé dojmy krátce po proběhnutí cílem, když ses stal historicky prvním vítězem extrémního závodu Adrenalin Challenge Race?
Samozřejmě radost z toho, že se mohu zapsat jako první vítěz hodně zajímavého a ojedinělého závodu. A pak taky radost z toho, že to mám za sebou, jelikož mi nebylo úplně nejlépe, a tak to pro mě bylo fyzicky o to náročnější.

Během závodu Tě podporovala celá Tvá rodina. Bylo hodně příjemné a povzbuzující cítit jejich podporu?
Samozřejmě mít podporu rodiny je vždycky příjemné. Nebyla tam ale úplně celá rodina. Chyběla dvouletá dcerka, na kterou by to bylo asi moc dlouhé.

Oslavil jsi nějak svůj triumf?
Nijak zvlášť jsem neslavil. Věnoval jsem se pak rodině.

Jak náročný byl vlastně závod fyzicky? Víc, než jsi před jeho startem očekával?
Závod nebyl fyzicky náročnější, než jsem očekával, ale tak, jak jsem se ráno cítil, jsem opravdu nečekal, že bych mohl skončit na dobré pozici, natož první.

V předzávodním rozhovoru jsi říkal, že ve výškách musí mít člověk respekt, být stále na pozoru a že na chyby není prostor. Potvrdila Tvá slova Via ferrata i Extreme travers?
Myslel jsem to tak, že i když má člověk ve výškách zkušenosti a dělá i zdánlivě jednoduchou činnost, nikdy to nesmí podcenit. Z práce znám mnoho případů, že právě ti nejzkušenější často udělají z neopatrnosti fatální chybu a zpět už se to pak vzít nedá. Ferratu znám dobře, tam musí člověk dodržet pár základních pravidel jištění a bezpečnosti - a u Extreme travers ta odpovědnost leží na organizátorech, kteří připravují lano a připínají závodníky ke kladce.

Co ranní Labe, bylo hodně studené? Jak se Ti plavalo?
Ranní Labe bylo opravdu studené, hlavně na startu, kde přitéká studenější voda z Ploučnice. Měl jsem na sobě neopren ne moc vhodný na kraulové plavání, takže úlně nejlépe se mi neplavalo.

Bavili jsme se především o náročnosti a těžkých disciplínách. Kterou z nich sis naopak nejvíc užil a byla pro Tebe tou nejpříjemnější?
V mém běžném i profesním životě se tak nějak dostanu ke všem disciplínám, kromě tak dlouhého traversu. Takže je to jednoznačně právě Extreme travers, který jsem si nejvíce užil. Jinak jsem si ale užil propojení triatlonu se zajímavými adrenalinovými doplňky jako celek. Byl to moc pěkný závod a děkuji, že jsem se mohl zúčastnit.

Zpět na aktuality