Honza Boudný: Závod mě loni skutečně nadchnul. Rozhodnutí o další účasti padlo hned po návratu domů!

Zveřejněno: 20.8.2020

Že je účast na ojedinělém závodě Adrenalin Challenge Race velmi chytlavou a návykovou záležitostí, potvrzuje opětovná účast Honzy Boudného, jehož motivací je kromě užití si závodu také vylepšení loňského osmého místa. O závodu mluví před úvodním výstřelem jen v superlativech a zevrubně popisuje největší lákadla, nástrahy či další (outdoorové) podniky, které pojme i jako přípravu na závod v Děčíně.

Honzo, v letošním roce se znovu zúčastníte extrémního závodu Adrenalin Challenge Race. Jak moc se nyní, s odstupem necelých tří týdnů, na závod těšíte?
Těším se hodně a doufám, že si to zase pořádně užiji - a případně se mi podaří i vylepšit loňské umístění.
 
Při loňské premiéře na závodu jste obsadil osmou příčku. Jak na loňský ročník vzpomínáte a co ve Vás zanechalo nejsilnější dojmy a zážitky?
Velice dobře si pamatuji na ráno, když jsme balili kola a další věci na závod, pršelo, venku bylo 6 stupňů Celsia a já si nedokázal představit, jak bez neoprenu v tomto počasí přeplavu Labe tam a zpět. Ale závod mě skutečně nadchnul a velice se mi líbila samotná jeho organizace.
 
Super pořadatelé včetně například příjemného trička (které obdrží každý přihlášený účastník, pozn.), nádherné masivní medaile a další drobnosti, které dotváří celkový zážitek.
 
Co Vás vlastně ponoukalo k samotné myšlence, že se na závod znovu přihlásíte?
To rozhodnutí padlo hned při návratu z loňského ročníku Adrenalin Challenge domů. A jsem rád, že pořadatelé našli vhodný nový termín pro letošní ročník.
 
Dokážete vypíchnout něco, na co se primárně nejvíc těšíte a čím je závod v Děčíně ojedinělý?
Tak určitě se zase těším na travers, ten je jedinečný. Ale doufám, že nám letos počasí umožní absolvovat i ferratu.
 
Je nějaká z disciplín, případně víc z nich, která bude obzvlášť takovou třešničkou na dortu?
Tak doufám, že díky pozdějšímu termínu bude letos Labe svojí teplotou přívětivější a nepoteče příliš silný proud. A taky doufám, že letos sestřelím víc terčů. A třešničkou na závěr bude klasicky travers a následné slanění (ze zámku).
 
Máte už naplánováno, jak bude vypadat Vaše příprava před závodem a na co se zaměříte? Bude v něčem speciální třeba i díky zkušenostem z loňské účasti?
Mám před sebou ještě trailový závod na 23 km v Krkonoších a po dlouhé době i triatlon kousek od mého bydliště. Tak to bude myslím vhodná příprava. A určitě si půjdu před závodem ještě zaplavat či se projet na horském kole.
 
Jak často sám sportujete a jak Vaše komplexní příprava vypadá?
Tak já už se závoděním hlavně bavím a speciálně netrénuji. Dělal jsem dlouhou dobu orienťák, ale nyní zejména o víkendech rád vyrážím na trailové závody, MTB, orienťák, in-liny a prokládám to příležitostně závody OCR či multisportovními akcemi, jako je Adrenalin Challenge. Rád to vše kombinuji.
 
Foto: Zdeněk Sluka
 

Zpět na aktuality