Honza Boudný o frontálním útoku na bednu, obou předchozích účastech, největších lákadlech závodu i mocném hecování dalších milovníků adrenalinu

Zveřejněno: 19.7.2021

Extrémní závod Adrenalin Challenge Race letos potřetí v řadě bude mít na startovní listině Honzu Boudného, jenž loni pod děčínskou skálou vybojoval bronz. Povede se mu znovu vydolovat placku, nebo se tentokrát bude muset sklonit před svou konkurencí? To se dozvíme již 18. září! Ještě před startem tohoto extrémního závodu se o něm Honza velmi poutavě rozpovídal v interview pro náš web.

Honzo, letos Vás čeká již třetí účast na extrémním závodě Adrenalin Challenge Race. Jak se na úvodní výstřel, s odstupem zhruba dvou měsíců, již nyní těšíte?
Ano, už se na start těším a osobně jsem rád za posunutí termínu na podzim, stejně jako loni, protože si pamatuji, jaký byl i letos nečas v původním termínu závodu.
 
V roce 2019 jste obsadil osmé místo, loni už jste bral bronz. Takže letos můžeme očekávat frontální útok na celkové vítězství?
Tak loni byl můj výsledek dán spíš slabší účastí závodníků, ale samozřejmě se letos opět zkusím poprat o co nejlepší výsledek a další kovovou medaili do sbírky. Mimochodem, v našem nově vytvořeném domácím medailovníku jsou ty masivní medaile z obou dosavadních ročníků Adrenalin Challenge nepřehlédnutelné (fotku medailovníku najdete na konci rozhovoru, pozn.).
 
Jak se na závod připravujete? A bude se s blížícím se startem nějak měnit či upravovat? Bude případně intenzivnější?
Já mám v létě v plánu účast na sérii terénních běhů, závodu na horském kole, závodů v orientačním běhu, takže to snad bude vhodná příprava. Nijak specificky se ale připravovat nebudu.
 
Co doba lockdownů a omezených možností sportování, jak se Vám dařilo udržovat se ve formě?
V rámci home office jsem úspěšně nabral další kila, takže v tomto směru budu rychlejší na kole z kopce. A bude to náročnější při pohybu do kopce. (usměje se) Jen doufám, že to vláda zase na podzim vše neuzavře.
 
Loni jste přiznal, že pro Vás byl trápením žebřík na Tyršův most. Zkusíte letos, i díky znalosti z předchozích dvou ročníků, třeba trochu jinak rozložit síly?
Tak pevně doufám, že si tentokrát pohlídám při orienťáku kontroly, a tudíž nebudu muset dělat trestné angličáky, které jsem absolvoval loni.
 
Na co se naopak nejvíc těšíte a co je pro Vás takovým top lákadlem celého závodu?
Těším se, že bude možné opět absolvovat ferratu na skále - a pak se samozřejmě těším na závěrečný travers.
 
Pomalu, ale jistě se listina závodníků a závodnic začíná plnit. Na co se případní váhaví střelci mohou těšit a co je v Děčíně rozhodně nemine?
Určitě bych všechny váhavce rád i já pozval, aby nás na startu bylo více než loni. Mohou čekat náročný závod, pěkný adrenalin, studené Labe, super pořadatelskou partu, výborného moderátora a celkově příjemný zážitek a pěkně strávený den.
 
Co Vaše okolí, nachází se v něm někdo, koho se Vám k účasti zlákat povedlo? Nebo na tom ještě stále pracujete?
O závodu jsem dával mému okolí opakovaně vědět a snažím se jej i sdílet na Facebooku, aby byl v povědomí, ale zatím nikoho konkrétního, vyjma mého partnera, který ale i letos pravděpodobně bude dělat spíš jen podporu, jsem k účasti nepřemluvil. Ještě zkusím přesvědčovat nyní v létě.
 
Registrace na závod: https://bit.ly/381pjdQ
 
Foto: Jakub Nedbal
 
 
 

Zpět na aktuality