Franta Rychnovský: Ve vedru docházejí síly mnohem rychleji. S tím, co jsem předvedl na trati, jsem spokojenej!

Zveřejněno: 22.6.2018

Útočil na třetí výhru v řadě, ale nakonec se musel spokojit „jen“ s druhým místem. I když... Gerojem je Franta Rychnovský i tak, protože opět stanul na bedně. Předčít ho letos dokázal pouze Michal Horáček. Co řekl na adresu svýho soka? Kdo mu na trati nečekaně pomohl? Který disciplíny si nejvíc užil? A s jakou formu šel do závodu? Tohle i mnohé další se dočteš v následujícím rozhovoru...

Františku, po dvou vítězstvích v řadě jsi na Adrenalin Challenge Race 2018 obsadil druhou příčku. Jaký jsou Tvoje prvotní pocity v cíli? (rozhovor byl tvořen krátce po závodě, pozn.).
Jak jsem říkal před závodem, nasadili na mě konečně pořádnýho soupeře. (rozesměje se) Ne, je to dobrý a závod byl zase suprovej. Kecal bych, kdybych říkal, že mě nebaví vyhrávat, ale druhej jsem naprosto po zásluze, protože Michal (Horáček, pozn.) mě opravdu natřel. Byl fakt dobrej!

Na Tvojí tváři rozhodně nevidím smutek, naopak evidentně převládá nadšení - stejně jako když jsi dvakrát vyhrál.
Neděláme to pro to, abysme vyhrávali, ale protože nás to baví. (usměje se)

Oproti předchozím letům panovalo při závodě krásný počasí. Vyhovovalo Ti?
Skoro lepší je hnusný počasí. V tom vedru docházejí síly mnohem rychleji.

Byl tedy závod kvůli vedru a horkýmu počasí o to náročnější?
Asi jo. Musel jsem dokonce kolemjdoucí požádat, aby mi dali napít. A dali. (smích)

Co Ti letos na trati nejvíc chutnalo a bylo to pro Tebe nejpříjemnější?
Plavání se mi líbilo, to bylo letos dobrý, voda byla teplá – skoro až moc oproti loňsku. Kolo bylo těžký - a pak už se to veze. Člověk je z kola unavenej, ve vedru už ani běh není pořádnej běh. (úsměv)

Orienťák šel rychle a střelba byla dobrá... A adrenalinový disciplíny jsou parádní a neomrzí se. To člověka pořád baví!

Do přihlášky na závod jsi psal, že jestli Ti to zdraví dovolí, tak se letošního závodu zúčastníš. Zdraví tedy bylo OK - a jaká byla před startem forma? Taková, jakou sis představoval?
No, až tolik jsem toho letos nenatrénoval, ale nakonec to je při tomhle závodě možná skoro jedno. (smích) Ne, ale s tím, co jsem předvedl, jsem spokojenej a myslím si, že rychlejc bych to prostě nedal.

Mnoho závodníků si chválí, že na Adrenalin Challenge Race jsou zastoupeny jak technický disciplíny, tak i další specifický, který na jinejch závodech nezažijou. S tím souhlasíš?
Ano. (usměje se)

A na závěr se určitě nelze nezeptat na příští rok. Když u Tebe bude všechno stejně jako letos - zdraví dovolí a bude natrénováno – tak se zase závodu zúčastníš?
Když zdraví dovolí, kalendář vyjde – to se všechno musí skloubit – tak klidně. Ale zase nemůžu říct, že na sto procent. (úsměv)

Foto: Jiří Knejp

Zpět na aktuality