Firma Lodník.cz je mediálním partnerem Adrenalin Challenge 2023

Zveřejněno: 5.4.2023

Pro letošní 25. ročník Vám můžeme hrdě představit našeho nového mediálního partnera, kterým se stala dlouholetá úspěšná firma Lodník.cz. O jakou firmu se jedná, na co se specializuje a jaký dosah má v tuzemsku i zahraničí?

Pod názvem lodník si řada lidí představí práci na lodi, která je s městem Děčín historicky úzce spjata. Nenechte se však zmást, firma Lodník.cz, jíž provozuje Jiří Kučera, se zabývá pořádáním kapitánských kurzů pro rekreační plavbu a dovolené na lodi. Tato firma sídlící v Děčíně má široký rozptyl, ale vše se točí okolo lodí a plaveb po celém světě.
 
V Praze je k dispozici motorová obytná loď Skipper Mistress, jež je též úzce spjata s městem, v němž se i letos uskuteční Adrenalin Challenge. Konkrétně se zrodila v děčínské loděnici v Křešicích. Právě na ní se pořádají soukromé výletní plavby, praktické zkoušky a cvičné plavby.
 
Klienti Skipper Mistress jsou za kormidlem školeni pro rekreační plavby, které Lodník.cz pořádá v Nizozemsku, Německu, Belgii a Francii v rámci říční plavby a také pro přístavní manévry v přímořských přístavech, nejčastěji například v Řecku, Chorvatsku a Itálii.
 
Kapitánské kurzy pod názvem „Vůdce malého plavidla“ se pravidelně konají v děčínské městské knihovně a také v hlavním městě. Úspěšnost klientů u závěrečných zkoušek na Státní plavební správě je téměř stoprocentní. Je to také dáno vlastní pedagogickou metodikou Jiřího Kučery, jenž má pedagogické vzdělání.
 
Kurzy se pořádají již řadu let. Kromě kurzů „Vůdce malého plavidla“ se klienti mohou vzdělávat i v rámci přípravy na zkoušku radiooperátora a novinkou je kurz „Záchrana života na moři“, který se koná v Aquaparku Děčín. Na tomto kurzu si účastníci prakticky vyzkouší i použití záchranných prostředků (vesty, záchranný ostrůvek) přímo v bazénu.
 
V loňském roce přišli Lodníci v Děčíně s novinkou, kterou jsou plavby po Labi na privátním člunu. Kromě plaveb a kurzů v tuzemsku činí nemalý podíl i dovolené na lodi. Nejde o velké zaoceánské parníky a říční lodě hotelového typu, ale o plachetnice, jachty a motorové lodě do kapacity maximálně 12 osob.
 
Na webu www.lodnik.cz naleznete ucelené informace o nabídce a také zajímavé články na blogu, které týkají cestování na lodích. Na webu www.plavbylabe.cz můžete najít nabídku privátních plaveb Labským kaňonem. Na sociálních sítích Lodníka.cz máte šanci mrknout se na interesantní zákulisí plaveb, kurzů a života na lodích.

Zpět na aktuality