Exkluzivní interview s Dannym Menšíkem

Zveřejněno: 6.11.2018

V rámci Adrenalin Challenge 2018 zopakoval světovej rekordman Danny Menšík svou fenomální show z předchozího ročníku a opět hned na první pokus vyrovnal českej rekord, kterej v Děčíně loni sám překonal. Jak oba ročníky porovnal z různejch úhlů? Jak se mu dařilo v tréninku a co říkal na počasí? A čemu se přes rok nejvíc věnoval? To a mnohem víc už čti na následujících řádcích...

Danny, po roce ses znovu ukázal v Děčíně na Andrenalin Challenge a opět jsi úspěšně hned napoprvý přešel nejdelší highline v ČR dlouhou 260 metrů. Jaký se v Tobě krátce po přejití mísí pocity, dojmy a zážitky? (rozhovor byl tvořen krátce po skončení jeho show, pozn.).
Výborný! (usměje se) Letos to bylo i možná krapet těžší než loni. Letos dost foukalo a bylo pořádný vedro. Byl jsem rád, že už jsem to došel, byl jsem propeklej. Ani jsem už nešel zpátky, byl jsem rád, že jsem to mohl odručkovat.

Loni bouřka, letos vedro. Počasí bylo oba ročníky jako na houpačce.
Letos je opravdu krásně, horko je ještě zlatý. Hezky k tomu pofukuje, ideál.

Fanoušků se na Tvou show dorazilo podívat víc než loni. To je super, co říkáš?
Jo, to je bezva! Lidi byli super, pořádně řvali a užívali si to víc než loni.

Zpátky už jsi nešel, na začátku to bylo o chlup, že?
No, já jsem málem hned na začátku spadnul. Rozejít to bylo docela složitý. Když jsem začínal, tak to nejvíc foukalo, pak se to trochu uklidnilo. Možná jsem to už měl za sebou a moc to nevnímal. Pak už to bylo dobrý, na začátku naopak trochu křečovitý.

Jak se Ti dařilo při tréninku? Tam bylo všechno v pohodě?
Ráno na tréninku mě to sfouklo a spadnul jsem. Teď to bylo určitě lepší. (úsměv)

Určitě není samozřejmost každej rok přejít lajnu hned na první pokus, jak se může někomu z laiků třeba zdát.
Já jsem počítal s tím, že to letos přejdu spíš s pádama, právě podle toho ranního tréninku. Opravdu jsem moc nečekal, že se mi to povede přejít hned takhle na první pokus, což je super!

Co jsi stihnul za rok, co jsme Tě od minulýho ročníku Adrenalin Challenge neviděli?
Jezdil jsem víc do hor a napínal jsem lajny v horách, kde to mám rád. Teď jsem se vůbec nesoustředil na nějaký dlouhý lajny, ale spíš na nový směry v horách, kam se dá těžko dojít. Takže jsem teď spíš trénoval i lezení.

Kde konkrétně?
V Chamonix jsem třeba ješte s kamarádem udělal novou lajnu. Vytvořili jsme z toho videjko, takovej filmík. To byla nejhezčí věc, co jsem loni udělal.

Když zůstaneme u lokalit, kam jezdíš, je mezi nima třeba i Tisá?
Jojo, před měsícem jsme byli v Ostrově. Jezdíme tam pravidelně na čarodky a pak na podzim, tam už je datum neurčitý a různě se mění. Je to vždycky takový otevírání a zavírání sezony.

Nekoná se tam v nejbližší době nějaká oficiální akce?
Nekoná. My jsme tam dříve dělali international meeting, ale Ostrov není dělanej na masu lidí. My jsme to utnuli, protože tam začalo jezdit moc lidí, který ani nevěděli, jak se ve skalách chovat, a byl tam bordel, takže jsme po nich uklízeli. Lidi chodili na věže i za mokra.

Rozhovor vznikl s přispěním Petra Kapouna.

Ještě jsi neviděl highlight z Dannyho show na letošním ročníku Adrenalin Challenge? Pak to můžeš napravit a mrknout se na něj TADY.

Foto: Jiří Knejp

 

Zpět na aktuality