Adrenalin Challenge Main Event 2019 je za námi. To však ještě rozhodně není všechno, jedeme dál!

Zveřejněno: 11.5.2019

Sobotní program 21. ročníku Adrenalin Challenge v Děčíně se nesl v duchu ojedinělé adrenalinové výzvy pro širokou veřejnost nesoucí název Adrenalin Challenge Main Event. Všichni účastníci si akci i přes nepřízeň počasí od první minuty užívali na plný pecky!

Po deváté hodině ráno se začali přihlášení účastníci scházet u stanu Adrenalin Challenge, kde probíhala jejich registrace. Během ní získali důležité informace, „nafasovali“ originální triko Adrenalin Challenge, nezbytnou výbavu a mohli se pomalu začít (psychicky i fyzicky) připravovat na start akce a odpočítávat minuty do jejího startu.

V deset hodin proběhlo u rogala slavnostní zahájení za účasti guru celého Adrenalin Challenge Ing. Igora Bayera a ředitele Adrenalin Challenge Main Event Tomáše Eibla.

Bohužel již v této době se nad Děčínem začalo smrákat a nebe se zatáhlo, což v kontextu s nepříznivou předpovědí nevěstilo nic dobrého. Bohužel po desáté hodině se spustil i poměrně silný déšť, který se v několika vlnách opakoval. Ten také několika účastníkům „zatarasil“ cestu na ferratu, kterou tak bohužel museli vynechat.

Zbylých pět disciplín – Extreme travers, slanění ze zámku, jízda na vodním skútru, provazový žebřík a skok z mostu proběhly bez větších potíží, i když za slunného počasí, nebo alespoň bez deště, by se jistě zdolávaly příjemněji. Ale všichni jste byli skvělí, klobouk dolů před Vámi!

Ozdobou odpoledního programu byl i „traversový“ přelet Vojty Kotka, který svůj slib dodržel, proletěl se nad Děčínem a za řinčení nadšených davů dokázal posunout svoje limity. Vojto, bravo, jsi borec!

Fotky z akce, highlight a další informace a podrobnosti budeme postupně v dalších dnech (a týdnech) vydávat na našich webových stránkách, Facebooku či Instagramu. Sledujte náš všude, ať o žádné z novinek nepřijdete.

A co Vás čeká a nemine v rámci nedělního programu? Ve 13:30 odstartuje pátý ročník extrémního závodu Adrenalin Challenge Race a o půl hodiny později, tedy ve 14 hodin, bude slavnostně zahájen čtvrtý ročník výzvy pro malé bombarďáky Adrenalin Challenge Kids.

Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, během nějž půjde Danny Menšík nejdelší highline v České republice dlouhou 260 metrů z Pastýřské stěny do věže děčínského zámku. Kromě toho si další slacklineři včetně nejlepší české borkyně na „lajnách“ Anče Kuchařové udělají v Děčíně slacklinové soustředění.

Ve 13:15 a 16 hodin program zpestří vystoupení Cyrila Bourdona a Michala Staška (což je letec), kteří přítomným předvedou exhibici na flyboardu. Flyboard i dvě kratší lajny u Labe budou připraveny k vyzkoušení pro širokou veřejnost. Půjdete do toho? Ukažte, co ve Vás je!

Nedělní program Adrenalin Challenge 2019 bude mít opět grády, a to si rozhodně nesmíte nechat ujít. Děčín bude i druhý den na nohou! 3 eventy – 2 dny – 1 síla adrenalinu, co víc dodat?

Foto: Radek Petrášek

Zpět na aktuality