Petr Kubík o zákrutách jízdy na vodním skútru, oblibě Adrenalin Challenge, jízdě v různých (rychlostních) dimenzích i horké novince pro letošní ročník

Zveřejněno: 17.5.2023

P(r)ověřenou osobou, jež v rámci Adrenalin Challenge letos již třetím rokem bude vozit účastníky akce na jet ski (vodním skútru), je Petr Kubík. S tímhle sympatickým borcem jsme si v pohodově laděném interview povídali o akci jako takové i disciplíně, kterou má ve své gesci. Novinka pro letošní ročník, kterou si přichystal, bude jistojistě zajímavým zpestřením...

Petře, letos se znovu představíte na Adrenalin Challenge s vodním skútrem. Jak se na další ročník téhle ojedinělé akce těšíte?
Těším se hodně, protože letos jsem kvůli horšímu počasí ještě na vodě nebyl. Navíc předpověď na sobotu hlásí slunečno, tak už jen odpočítávám minuty do startu. Minulý rok bylo docela pod mrakem, tak snad to letos bude lepší.
 
Pokolikáté se vlastně letos budete adrenalinové akce v Děčíně účasnit?
Letos to bude potřetí, co na téhle super akci jezdíme - a snad to nebude naposled. Dostali jsme se k tomu vlastně úplně náhodou, kdy kamarádovi, co tu účinkoval, odešel skútr. A on mě požádal, jestli ho mohu zaskočit - a od té doby na Adrenalin Challenge řádíme my.
 
Připravíte si na letošní 25. ročník i něco speciálního? Mohou se dorazivší těšit třeba na nějakou exhibiční show či představení?
Letos s sebou bereme ještě druhý nafukovací kruh na tahání za skútrem, takže to bude určitě větší adrenalin než předchozí roky. Jízda v jednom kruhu je sranda, ale když jedou dva najednou, tak je to jiný kafe, protože do sebe kruhy různě narážejí a poskakují. Takže se máte na co těšit!
 
Pokud na jet ski vozíte jednotlivé účastníky, jaké kousky s nimi provádíte a co mohou očekávat? A jak dlouhá jízda obvykle bývá?
Účastníci se mohou těšit na jízdu v rychlosti něco málo přes 100 km/h, dají se dělat různé otočky, skoky, slalom ve vysoké rychlosti nebo tahání na již zmíněných kruzích. Záleží, jak má účastník silný žaludek. Není problém letět po vodě na maximum, ale dá se i takzvaně vyhlídkově, kdy vozíme třeba děti nebo někoho, kdo se úplně necítí. Většinou jízda trvá 5 minut, ale dá se i individuálně domluvit na více jízdách.
 
Pokud by někdo z účastníků měl zájem, může se na vodním skútru projet i samostatně? Nebo je k tomu vždy potřeba, abyste s dotyčným jel i Vy sám?
Pokud si někdo bude chtít vyzkoušet řídit, tak není problém, ale jako na každý jiný dopravní prostředek musíte mít patřičné oprávnění. Pokud ho dotyčný nemá, tak za předpokladu, že je kapitán na palubě, což budeme v našem případě my, tak může řídit kdokoliv, kdo dosáhne na řidítka. Takže ano, můžete řídit, ale za naší přítomnosti na skútru.
 
Co si vlastně jako první vybavíte, když se řekne Adrenalin Challenge?
Vybavím si zábavu s přáteli plnou adrenalinu, na kterou se každý rok těším.
 
Těšíte se kromě samotného Adrenalin Challenge také na městské slavnosti jako celek i souběžně se konající Labefest? Máte mezi interprety svého favorita a dorazíte do Děčína třeba na celý víkend?
Dorazíme bohužel pouze v sobotu na celý den a v neděli jsme už zase jinde, takže pokud se někdo chce svézt, musí dorazit v sobotu. Budeme tu cca od 10:00 do 18:00 hod. Na tuto akci se těšíme tak nějak celkově - je tu dobrá atmosféra, super lidi, jídlo, hudba - takže spousta věcí, na které je možné se těšit!
 
Další zajímavosti a informace najdete také na Petrově oficiálním webu https://srandanavode.cz/.
 
PS: Na poslední volná místečka na Adrenalin Challenge 2023 se ještě do dnešní půlnoci můžete registrovat ZDE.
 
Foto: Jiří Knejp

Zpět na aktuality