Pavel Kubera o top (silových) disciplínách, bloudění při orienťáku, odlišnostech od OCR závodů i největším traversovém zážitku

Zveřejněno: 3.1.2023

V polovině startovního pole, konkrétně na sedmém místě ze čtrnácti mužských účastníků, skončil na Adrenalin Challenge Race Pavel Kubera. Osmý ročník tohoto jedinečného závodu pod děčínskou skálou dokončil v čase 03:16:35,98 a v cíli na něm bylo znát, jak moc je se svým výkonem spokojený.

Pavle, přibližte, jak se cítíte po proběhnutí cílem závodu Adrenalin Challenge Race 2022?
Jsem unavenej a chytají mě křeče do nohou. Ale jinak všechno dobrý. (usměje se)

Jaké pocity a dojmy se tedy ve Vás mísí? A co jste si v průběhu závodu taky nejvíc užil?
Kolo a sjezd na něm byly hezký. Líbily se mi taky všechny silový disciplíny.

Předčil závod v něčem Vaše předstartovní očekávání?
Přesně tohle jsem čekal.

Co pro Vás v průběhu závodu bylo nejnáročnější? Hrábnul jste si někdy hodně na dno svých sil?
Náročný byl výšlap na konci. Blbej byl pro mě i orienťák, jelikož jsem zabloudil. To bylo nepříjemný.

Čím Vás Adrenalin Challenge Race zaujal v obecném měřítku? Pokud jej také zkusíte porovnat s jinými závody, které jste zatím absolvoval.
Zatím jsem účastnil jenom OCR závodů a tenhle závod je trochu jinej.

V čem konkrétně?
Je tady plavání, orientační běh, střelba. Disciplíny jsou tady opravdu pěkný a hezky namixovaný.

Odměníte se něčím po úspěšném absolvování závodu?
Asi jo, nejspíš se něčeho dobrýho najím. (úsměv)

Dokázal byste vyzdvihnout nějaký nejsilnější zážitek, který si ze závodu odnášíte?